Futbal Bytča

Futbalový klub MFK Bytča začal novú sezónu fantasticky. Prvé dva zápasy vyhral a podarilo sa mu postúpiť aj do 2. kola Slovnaft Cupu. V ňom už o týždeň, v utorok 15. augusta o 17.00 h, privítajú na vlastnom ihrisku futbalistov fortunaligového nováčika FC Nitra. V Bytči sa chystá veľký sviatok. O tom, čo všetko sa v Bytči zmenilo, sme sa zhovárali s prezidentom klubu Jozefom Mužíkom.


Futbal    964    Čítať

Masaryk

Už najbližší víkend v piatok 26.5. o 19:00 a v nedeľu 28.6. o 18:00 uvedie kino v Bytči rekordne úspešný český film Masaryk v hlavnej role s Karlom Rodenom. Film získal až 12 sošiek Český lev na výročných cenách českej akadémie. Rozpráva dramatický príbeh Jana Masaryka syna prvého československého prezidenta T.G. Masaryka.


Kino    784    Čítať

www.bytcan.sk - Historia futbaluPresný pôvod tohto najobľúbenejšieho športu nie je známy, ale jej vznik v modernej podobe ako ho poznáme dnes sa datuje do 19. storočia a za jeho kolísku je označovaná Veľká Británia. Futbal patrí medzi najobľúbenejšie a najmasovejšie kolektívne hry na celom svete.

Moje rodisko - BytčianskoMôj život je spojený s krásnym prostredím Slovenska na území Považia a Súľova a najmä Kysúc, tých severných častí a vynára sa mi ako film, ktorý dotváram a premietam si po dlhých večeroch vo svojich spomienkach - prežitý doterajší život a najmä v oživených spomienkach mojich blízkych. Snáď je to aj potreba, otvorene pohovoriť si, kde sa stratili ľudia, budovy, história ľudu - bytčianskej kotliny.

Reklama

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.