Pavel Král zomrel

V pondelok nás zasiahla smutná správa. V krátkom časovom úseku nás navždy opustil už tretí čestný občan Mesta Bytča, vzácny človek, bojovník proti fašizmu, aj komunizmu Pavel Král. Jeho srdce prestalo biť 25. júna v Prahe, vo veku nedožitých 93 rokov. Pavel Král sa narodil v Bytči 1. augusta 1925 v židovskej rodine ako Pavel Kalmár. Ako sedemnásťročný mal nastúpiť do transportu smerujúce do Osvienčimu. Podarilo sa mu ujsť. Skrývalsa v Bytči, Trenčíne, Žiline.


Život v meste    825    Čítať

Matej Blaško - juniorsky majster Slovenska

Bytčan Matej Blaško patrí medzi veľké nádeje slovenskej cysklistiky. Svoj výkonnostný rast potvrdil aj na spoločných majstrovstvách SR a ČR v sobotu 23.6.2018, kde si premiérovo vybojoval titul juniorského majstra republiky v pretekoch s hromadným štartom.


Zaujalo vás    715    Čítať

Reklama

www.bytcan.sk - Historia futbaluPresný pôvod tohto najobľúbenejšieho športu nie je známy, ale jej vznik v modernej podobe ako ho poznáme dnes sa datuje do 19. storočia a za jeho kolísku je označovaná Veľká Británia. Futbal patrí medzi najobľúbenejšie a najmasovejšie kolektívne hry na celom svete.

Moje rodisko - BytčianskoMôj život je spojený s krásnym prostredím Slovenska na území Považia a Súľova a najmä Kysúc, tých severných častí a vynára sa mi ako film, ktorý dotváram a premietam si po dlhých večeroch vo svojich spomienkach - prežitý doterajší život a najmä v oživených spomienkach mojich blízkych. Snáď je to aj potreba, otvorene pohovoriť si, kde sa stratili ľudia, budovy, história ľudu - bytčianskej kotliny.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.