augustove-vecery-zamokObčianske združenie Bytčania Bytčanom vás pozýva stráviť štvoricu augustových večerov na nádvorí nášho krásneho zámku a v synagóge, okorenené nočnými divadelnými predstaveniami na zámockom nádvorí a v niektorých jeho miestnostiach. Po veľkom záujem o ich prehliadku vám chcú ukázať tieto priestory v netradičnom poňatí. Okrem speváckych súborov sa môžete tešiť aj na hudobné vystúpenia ladené do klasiky, tiež vyspovedáme hosťa večera, ktorým bude známa osobnosť a vrcholom budú nočné divadelné predstavenia pod režijným vedením Dalibora Burandu, spojené s krátkou prehliadkou zámku.

To ale nie je všetko. V synagóge uvidíte výstavy, vypočujete si autorské čítania a bude aj letné kino, ktoré 30. augusta prerastie do letného bytčianskeho filmového festivalu.

HISTÓRIA DNES (?): ALŽBETA BÁTHORYOVÁ

Prvé predstavenie z divadelného cyklu História DNES (?), zaoberajúce sa prípadom ženy, ktorú netreba dlho predstavovať. Uvidíte netradičnú formu príbehu v jedinečnom prostredí Bytčianskeho zámku, ktorá je zároveň veľkou metaforou dnešnej doby. Čo majú spoločné legíny, plesové šaty, mobilný telefón a vejár? V titulnej úlohe Miroslava Matušná! Ďalej hrajú: Simona Kovačevová, Dalibor Buranda, Petra Sedláková, Naďa Zápecová a ďalší! Réžia: Dalibor Buranda.

Vecerne divadlo Bytca

SOBOTA 1.8.2015 – PLNÁ KULTÚRY

vecerna-synagoga-01-08-15

Prečítané: 1376
Autor príspevku
Branislav Šušolík
Branislav Šušolík
Zakladateľ a administrátor webového portálu www.bytcan.sk. Mám rád naše mesto, jeho históriu, jeho obyvateľov a jeho potenciál. Založením stránok www.bytcan.sk som chcel prispieť k propagácií nášho mesta, poukázať na jeho krásu, ale aj problémy.

0 komentárov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Najviac čítané

REKLAMA

Nové na www.bytca.sk

REKLAMA