Oprava chodnikov ms hurbanova

Poslanci Mestského zastupiteľstva na svojom poslednom riadnom zasadaní 14.9.2016 schválili finančné prostriedky na opravu chodníkov a spevnených plôch v areáli MŠ Hurbanova. Zo schválených finančných prostriedkov sa mala realizovať oprava chodníkov a spevnených plôch v areáli MŠ a oprava chodníkov v záhrade.

Podľa pripraveného rozpočtu malo mesto zo svojho rezervného fondu použiť 10.000€. Nakoľko sa však podarilo vedeniu že MŠ získať z mimorozpočtových zdrojov (Nadácie PONTIS) finančné prostriedky vo výške 5.000,- € Mestské zastupiteľstvo schválilo použiť z rezervného fondu len polovicu požadovaných prostriedkov.

Práce vykonávali technické služby mesta Bytča. Najväčšiu časť rozpočtu pohltili náklady na asfaltovanie, ktoré museli objednávať u subdodávateľov. To sa muselo vykonávať ručne a preto jeho zhotovenie bolo finančne veľmi nákladné. Zo schválených financií sa podarilo pokykriť len náklady na asfaltovanie chodníkov v záhrade MŠ.

hurbanova 02

Preto na mimoriadnom Mestskom zastupiteľstve 24.10.2016 primátor mesta Minárčik požiadal poslancov o použitie ďalších 8.000€ z rezervného fondu na realizáciu zostávajúcich prác.

„Podarilo sa nám zrealizovať projekt výmeny asfaltových chodníkov v areáli školy. Pani riaditeľka chce týmto poďakovať hlavne poslancom za schválenie finančných prostriedkov na ich realizáciu. Požiadala nás však aj v mene rodičov, o výmenu asfaltových plôch pred vstupom do škôlky. Zhodli sme sa spoločne na tom, že kvalitativne aj vizuálne by pomohlo, ak by bol povrch vydláždený zámkovou dlažbou a nadväzoval tak na jestvujúci chodník“ – poznamenal Minárčik

Poslanci použitie 8000€ z rezervného fondu schválili a technické služby mesta začnú s opravou havarijného stavu ešte tento mesiac.

hurbanova 01Asfalttový povrch v havarijnom stave nahradí zámková dlažba ešte tento rok.

Prečítané: 302
Autor príspevku
Branislav Šušolík
Branislav Šušolík
Zakladateľ a administrátor webového portálu www.bytcan.sk. Mám rád naše mesto, jeho históriu, jeho obyvateľov a jeho potenciál. Založením stránok www.bytcan.sk som chcel prispieť k propagácií nášho mesta, poukázať na jeho krásu, ale aj problémy.

0 komentárov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Najviac čítané

REKLAMA

Nové na www.bytca.sk

REKLAMA