Parkovanie na Námestie SR v Bytči po  novom

Od dnes (1.3.2017) vstúpilo do platnosti VZN č. 12/2016, ktoré vymedzuje zóny parkovania pre motorové vozidlá na Námestí Slovenskej republiky v Bytči. Po novom budú môcť vodiči parkovať na vyhradených parkoviskách len dve hodiny v doobedňajších a dve hodiny v poobedňajších hodinách.

Zmena systému parkovania nepočíta s výberom parkovného, ktoré bude aj naďalej bezplatné. Obmedzenia sa týkajú len času, počas ktorého bude možné na parkovisku stáť. Tieto opatrenia majú zamedziť celodennému parkovaniu niektorých zamestnancov prevádzok, či parkujúcich vodičov, ktorí cestujú ďalej za prácou autobusmi.

Toto VZN, ktoré pripravil mestský úrad v spolupráci s poslancami počíta s nainštalovaním parkovacích automatov, v ktorých bude potrebné si vytlačiť parkovací lístok. Na ňom zaznamenaný čas príchodu a bude potrebné zadať ŠPZ auta. Následne ho umiestniť na viditeľné miesto za predným sklom. Na jednu ŠPZ vám vzniká nárok na maximálne dvojhodinové bezplatné parkovanie a to v čase od 8:00 – 12:00 hod. a v poobednajších hodinách v čase od 12:00 – 17:00 hod. Na dobu parkovania jednotlivých vozidiel bude dohliadať Mestská polícia a priestupky budú riešené v blokovom konaní.

Obyvateľov s trvalým pobytom na Námestí SR sa však obmedzenia parkovania nedotknú. Po požiadaní a vydaní rezitentskej karty budú môcť na námestí aj ďalej parkovať bez obmedzení.

 

Foto: A. Brandejsová

Prečítané: 1323
Autor príspevku
Branislav Šušolík
Branislav Šušolík
Zakladateľ a administrátor webového portálu www.bytcan.sk. Mám rád naše mesto, jeho históriu, jeho obyvateľov a jeho potenciál. Založením stránok www.bytcan.sk som chcel prispieť k propagácií nášho mesta, poukázať na jeho krásu, ale aj problémy.

0 komentárov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Najviac čítané

REKLAMA

Nové na www.bytca.sk

REKLAMA