V tohtoročnom predvianočnom období vznikla na sociálnej sieti občianska iniciatíva, ktorej cieľom je obdarovať obyvateľov zo zariadenia pre seniorov Jesienka v Bytči. Iniciatívu založili dve dievčatá, ktoré sa nechali inšpirovať podobnou fungujúcou v Bratislave a okolí.

“Inšpirovala nás podobná skupina na sociálnej sieti. Tá však funguje len v Bratislave a okolí. Aj preto sme sa s Bajou Bušovskou rozhodli priniesť túto peknú akciu aj ku nám do Bytče. Našim prvotným cieľom je vyzbierať darčeky pre seniorov v Jesienke. Ak sa nám tento cieľ podarí, radi by sme obdarovali aj osamelých ľudí. Prvý rok to určite budeme robiť celé za pochodu.” – uviedla spoluzakladateľka iniciatívy Zuzana Hvorecká

Darčeky je treba nachystať do 2.12.2019 a odovzdať kontaktným osobám. Viac o iniciatíve a kontaktné osoby nájdete na tejto adrese.

Je to naozaj jednoduché

Prečítané: 562
Autor príspevku
Branislav Šušolík
Branislav Šušolík
Zakladateľ a administrátor webového portálu www.bytcan.sk. Mám rád naše mesto, jeho históriu, jeho obyvateľov a jeho potenciál. Založením stránok www.bytcan.sk som chcel prispieť k propagácií nášho mesta, poukázať na jeho krásu, ale aj problémy.

0 komentárov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.