Ako triediť plasty?

kontajner zlty
 • Triedenie 01

  Sklo v domácnostiach vytriedime a vyhodíme do žltého kontajnera, alebo vreca.

 • Zber 02

  Odvezenie do recyklačného centra.

 • Separácia 03

  V recyklačnom centre sa plasty rozdelia podľa farby a typu.

 • Drvenie 04

  Drvenie roztriedených plastov na vločky.

 • Čistenie 05

  Vločky prechádzajú procesom umývania a sušenia.

 • Nový produkt 06

  Usušené sú základným produktom pre výrobu ďalších produktov. Napríklad fleecového oblečenia - jedna bunda sa vyrobí už z 30tich fliaš.

Plasty sú najrozšírenejším druhom obalových materiálov. Predstavujú 11 % z celkového množstva komunálnych odpadov. Je to škoda, pretože končia na skládkach, kde sa niektoré druhy nerozložia aj niekoľko storočí a ešte aj zamoria pôdu a vodu chemikáliami (napríklad polyvinylchlorid PVC alebo polystyrén PS). V spaľovniach zase vylučujú toxické látky do ovzdušia.

Existuje niekoľko druhov plastov a nie všetky sú recyklovateľné. Nie všetky vytriedené plasty sa dajú znovu použiť. Je dôležité kontrolovať tieto symboly na plasty obaloch.

Prečítané: 695
Autor príspevku
Branislav Šušolík
Branislav Šušolík
Zakladateľ a administrátor webového portálu www.bytcan.sk. Mám rád naše mesto, jeho históriu, jeho obyvateľov a jeho potenciál. Založením stránok www.bytcan.sk som chcel prispieť k propagácií nášho mesta, poukázať na jeho krásu, ale aj problémy.

0 komentárov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Najviac čítané

REKLAMA

Nové na www.bytca.sk

REKLAMA