Slovensko spieva koledy je podujatím, ktoré organizujú regionálne týždenníky MY už tretí rok po sebe. U ľudí sa stretáva so stále väčším záujmom a obľubou, o čom svedčí aj fakt, že v minulom roku sa do spievania zapojilo celkovo až 53 miest po celom Slovensku. Koledy sa spievali v mestách a obciach na námestiach počas vianočných trhov, v kostoloch, nákupných centrách, či domovoch sociálnych zariadení a centrách voľného času.

V Bytči sa tento rok budú spievať koledy v stredu 11. decembra 2019 o 18:00 hodine  na Námestí SR na Vianočných trhoch. Známe piesne a koledy budú spievať učitelia a žiaci SZŠU Yamaha. Na záver odznie  Čaro vianoc a tešiť sa môžete aj na ďalšie hudobné prekvapenie.  Spievať by sa mali piesne – Dobrá novina, šťastná hodina, Ó chýr preblahý, Búvaj dieťa krásne, Narodil sa Kristus Pán a Tichá noc.

Slogan kampane„V jeden deň, jednu hodinu, spoločne na celom Slovensku“ sa snaží vyjadriť hlavnú myšlienku – spojiť sa v jeden konkrétny čas na rôznych miestach krajiny a ako veľká rodina spoločne osláviť príchod Vianoc. Koledy budú v rovnakom čase spievať aj naši českí susedia, u ktorých toto podujatie pravidelne funguje už niekoľko rokov a na spievaní sa zúčastňujú stovky miest.

Prečítané: 556
Autor príspevku
Branislav Šušolík
Branislav Šušolík
Zakladateľ a administrátor webového portálu www.bytcan.sk. Mám rád naše mesto, jeho históriu, jeho obyvateľov a jeho potenciál. Založením stránok www.bytcan.sk som chcel prispieť k propagácií nášho mesta, poukázať na jeho krásu, ale aj problémy.

0 komentárov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Najviac čítané

REKLAMA

Nové na www.bytca.sk

REKLAMA