Poslanci na poslednom zasadnutí mestského zastupiteľstva jednohlasne schválili výstavbu športovej haly. Výstavba bude financovaná formou úveru, ktorý si mesto zoberie. Konečne sa tak obyvatelia nášho mesta dočkajú výstavby športovej haly, po ktorej je dlhé desaťročia veľký dopyt.

Obstarávacia cena športovej haly je 1 488 000 eur. Hala bude postavená v zadnej časti v areáli športového štadióna na Ulici Sidónie Sakalovej, hneď vedľa pomocného ihriska. Palubovka haly bude multifunkčná a okrem mestských športových klubov ju bude môcť využívať aj verejnosť, či  žiaci miestnych škôl.

V športovej hale bude aj mobilné vysúvacie hľadisko pre 200 divákov. 

Vizualizácie športovej haly

Prečítané: 2206
Autor príspevku
Branislav Šušolík
Branislav Šušolík
Zakladateľ a administrátor webového portálu www.bytcan.sk. Mám rád naše mesto, jeho históriu, jeho obyvateľov a jeho potenciál. Založením stránok www.bytcan.sk som chcel prispieť k propagácií nášho mesta, poukázať na jeho krásu, ale aj problémy.

5 komentárov

Martin · 9. júla 2020 at 11:10

Velmi sa tesim, ze bude kde sportovat. O to viac mi pride zaujimava cena 1 488 000 . Verim, ze sa niekde v rozpocte najde aspon 1000€ navyse, aby to bolo hadam tych 1 489 000. No ak nie, bude to velmi smutne… a mozno trochu trapne, v 21. storoci voci nasim predkom … https://en.wikipedia.org/wiki/Fourteen_Words

Daniel · 9. júla 2020 at 11:40

A tam budú môcť športovať len fašisti keď je cena 1 488 000 ?

Lea · 3. augusta 2020 at 17:22

A nemala byť táto hala financovaná prostredníctvom eú fondov a mesto by len malo dofinancovať svoj podiel? Ten úver pre mesto bude v plnej výške obstarávacej ceny?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Najviac čítané

REKLAMA

Nové na www.bytca.sk

REKLAMA