stavba

Každá výstavba v mesta je veľmi citlivá vec a mala by sa diať uvážene. Dvojnásobne to platí, ak ide o výstavbu v samom centre mesta, alebo na sídliskách (tzv. zahusťovačky), kde je problém s parkovaním, hustotou dopravy, alebo ďalšou občianskou vybavenosťou – detské ihriská, parky, lavičky. Bohužiaľ v meste Bytča sme za posledných osem rokov boli svedkami niekoľkých veľmi necitlivých a nešťastných zásahov do organizmu mesta, z ktorých sa, bohužiaľ, nemusí nikdy spamätať. A niektoré ďalšie sú v štádiu plánovania a prípravy.


Život v meste    2957    Čítať

stromy am 04

Nedávna búrka, ktorá sa prehnala Bytčou a spôsobila škody (našťastie takmer len) na mestskej zeleni, nám ukázala na deficit, ktorý dlhodobo máme v oblasti starostlivosti o zeleň v meste. Viacerým nám zovrelo srdce, keď sme videli, ako nádherné, avšak zväčša vzrastlé a staršie stromy búrka vyvracala a lámala ako triesky. 


Zaujalo vás    628    Čítať

Reklama

 BYtčan.sk - Komunálne voľby a kandidáti na primátora mestaPrinášame Vám  prehľad kandidátov na post primátora v komunálnych voľbách 2010. Prezrite si volebné letáky a predvolebné programy jednotlivých kandidátov.

Komunálne voľby 2014 BytčaDo komunálnych volieb 15. novemba 2014 zaregistrovala Mestská volebná komisia piatich kandidátov na primátora mesta a 62 kandidátov na poslancov do Mestkého zastupiteľstva. Za primátora mesta kandidujú štryria nominanti politických strán a jeden nezávislý kandidát. Za poslancov kandiduje 37 poslancov ako nominanti politických strán, ostatní ako nezávislí kandidáti. Až desať kandidátov nominuje za SNS, šiestich nominoval SMER-SD, piatich KDH A SIEŤ. Troch nominantoc má strana TIP a dvoch SDKÚ-DS. Svojich kandidátov má PaS, NaS-NS, KSS, NOVA, SĽS, SDS.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.