fbpx

Reklama

Bytčan.sk - Transparentnosť po bytčianskyBytča - zadok sveta sa zas raz vyfarbil. Sú tri mesiace po voľbách a naši "volení" zástupcovia sa už naplno prejavujú a  ukazujú svoju pravú tvár. Jeden dáva pragmaticky primátorovi šancu v  novinách svojho kamaráta a obhajuje "spoločné" konania svojich odmenených spolubojovníkov. Druhý odstúpi zo zastupiteľstva s chaotickým vysvetlením, asi na základe svojho osobného neúspechu. A tí ostatní?

 

Tí sa držia hesla "mlčať je zlato". Veď v Bytči sa stačí sa pochváliť svojimi "úspechmi" tri mesiace pred voľbami. Šak my hlúpe ovce ich znova zvolíme, šak tam už raz boli a nič nepokazili. Aspoň si nič nepamätáme, veď načo aj?

Už prehrmeli ruchy ohľadom primátorového platu, odstránili sa gule z parkoviska. Zabudli sme na to, že v našom zastupiteľstve sedí preborník a reprezentant v najanárodnejšom slovenskom športe. Veď koniec koncov, jeho prítomnosť ukazuje o čom je celé to smiešne divadlo. Zvykli sme si na retardéry, na tlačenky v mestskej polícií a jej nových členov. Nič sa nezmenilo, alebo áno?
Položme si spoločne otázku - k lepšiemu, či horšiemu? Keď už sa nedá na toho Korca nadávať...

Pozrime sa ale na posledný výkrik nášich zastupiteľov. To, čo sa udialo pri obsadzovaní riaditeľa technických služieb je už viac ako len smiešne. To, že za bývalého vedenia sa vytvárali a  obsadzovali miesta na mestskom úrade len kvôli zamestnanosti "verných", či za odmenu - sme si zvykli. Nové vedenie s tým asi chcelo niečo urobiť a preto sa rozhodol urobiť transparentné kroky a transparentné výberové konania.

Na svet prišla  smernica o obsadzovaní voľných pracovných miest.  Škoda, že len tých vedúcich zamestnanov - veď na nižších úrovniach netreba transparentnosti - načo. Ale chválihodné - stransparentniť to, čo bolo roky robené systémom "ja sám určím". Aj keď ako to vlastne je?

Vráťme sa k smernici - tá nám hovorí, že na internetových stránkach mesta sa zverejnia informácie o novom, či uvoľnenom pracovnom mieste. Konečne! Aj keď stránky mesta vyzerajú ako vyzerajú (oficiálna farba mesta je oranžová?) - aspoň krok k 21. storočiu.

Článok II novej smernice nám hovorí o tom, že pán prednosta vyhodnotí všetky doručené žiadosti, overí splenie podmienok výberového konania.  Verme, že tak urobí smedomito a posunie do  výberového konania len uchádzačov, ktorí spĺňajú všetky podmienky výberového konania. Oddelí tak plevu od zrna. Nie každý predsa spĺňa požiadavky - logika nepustí.

Článok III  "transparentnej" smernice nám ďalej napovedá ako sa bude pri výbere vhodného kandidáta postupovať. Má však niekoľko háčikov. Členov výberovej komisie menuje primátor mesta, určuje jej predsedu a tajomníka. Uff.. neskutočne transparentný krok, dovoľte mi zasmiať sa...

Prečo neurčuje komisiu mestské zastupiteľstvo? Asi by to vyšlo rovnako. Ale ako píše pán poslanec, treba sa k tomu postaviť čisto pragmaticky a pracovať na konkrétnych veciach v meste, nie sa zaoberať zbytočnosťami. Zaujali ma pravidlá a spôsob rokovania výberovej komisie,
ktoré upravuje Rokovací poriadok výberovej komisie - zverejnený v prílohe č. 1. Že ste ho nikde nenašli? Ani ja, je asi najtransparentnejší z transparentných.

Dovoľte mi zacitovať Bod 3 článku III "transparentnej" smernice: "Člen výberovej komisie nesmie byť uchádzačom, nesmie byť osobou blízkou k uchádzačovi, nesmie byť osobou v pracovnom pomere alebo v obdobnom pracovnom vzťahu k uchádzačovi. O týchto skutočnostiach predloží člen výberovej komisie čestné vyhlásenie."  Nastáva otázka, čo čestné vyhlásenie pána poslanca Chúpeka, ktorý s jedným z uchádzačov a dokonca neskorším víťazom bol na spoločnej predvolebnej kandidátke? A možno si nie sú blízky, neviem. To len na krátke zamyslenie..

Ďalej nám článok III  "transparentnej" smernice hovorí o forme výberového konania, o postupe ktorý preverí uchádzačov a ich odborné predpoklady na danú pracovnú pozíciu. O vyhotovení zápisnice o výsledku a následovné oznámenie výsledku účastníkom výberového konania. Následné zverejnenie výpisu zo zápisnice konania na stránkach mesta.

Prvú transparentnú voľbu na uvoľnené miesto riaditeľa technických služieb máme za sebou. Môžme oslavovať, veď sa nám zase niečo podarilo. Podarilo sa nám ukázať nám občanom, ako bude nové vedenie a páni poslanci postupovať ďalšie štyri roky pri riadení mesta. Hlavne transparentne! Dobre, možno bolo všetko urobené v tej najlepšej vôli a naozaj(?) výber prebehol podla tých najprísnejších kritérií. Asi tomu len chcem veriť... Akosi mi ale viac vecí nesedí.

Pýtam sa, prečo vo výberovej komisií nesedel bývalý riaditeľ technických služieb, "terazky" pán poslanec?
O danej problematike by asi vedel najviac, ale možno nechcel. Ak naozaj nechcel, pýtam sa. Nemáte hájiť záujmy občanov mesta? Ale nečudoval by som sa, ak nebol ani oslovený...

Ako je možné, že v komisií sedel zástupca, ktorý sa politicky angažoval na spoločnej kandidátke s neskorším víťazom?
Možno je to nepodstatné, veď jeden predsa nemôže ovplyvniť celú voľbu. Ani keď sedí v mestskej rade a obhajuje výšku primátorovho platu, alebo?

Najzásadnejšia otázka: Ako je možné že vyhral kandidát, ktorý nespĺňal základné podmienky výberového konania?
Asi sa prehliadla príloha žiadosti o zaradenie do výberového konania - konkrétne kópia vodičského preukazu typu C. Ale veď koniec koncov, môže si ho dorobiť a my mu ho môžme zaplatiť.

 

Veď ho bude potrebovať kvôli nám - občanom.

 

Za občanov mesta : Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.


Komentárov  

+18 #136 pravda 2015-03-10 07:31
Pan Filek čo je na tom pravdy že Primator ide už po 3 krat predkladať navrh na zvýšenie svojho platu ? Podla mňa je to nehoráznosť stále o tom istom hlasovať dúfam že sa budete riadiť svojim svedomí a zarazíte raz a navždy manipulovaním a ovplyvňovaním Primatorom niektorých poslancov aby ste mu zvýšili plat je to nehoráznosť a znevažovanie poslancov a vašich hlasov dúfam že to zarazíte a bude si stať za svojim vás volič a občan !!!!!!!
Nahlásiť administrátorovi
+4 #135 Jaroslav Justra 2014-03-03 06:36
Bol by som rad,keby ste nebrali moje meno do papule Miso,Rudo,Obcan...atd.Ked nieco chces tak pridi ku mne domov a povedz do oci,viete kde byvam.Ste len banda luzerov a chudakov,ktory nikdy nic nedosiahli a takymto sposobom nedosiahne.Viete sa len prizivovat na druhych ale sami ste len hovna.Porucam sa.Jaroslav Justra
Nahlásiť administrátorovi
+16 #134 rudo 2014-03-02 18:42
pozdravujte Justru


,Struhara ,Jurgosovu Poslanca Kozaka ,Burandu , Primatora ,
si veselá kopa kaviareň,vivat Mišo budúci poslanec len nespadni do váhu
Nahlásiť administrátorovi
-26 #133 Mišo 2014-03-02 17:59
Jeden človek tu špiní Kozáka. Najskôr ho spojí , že je s primátorom a o päť minút je už opozičný poslanec.
A že zrovna samé rovnaké chyby v pravopise má nick Peter aj Rudo.
Pán Buranda, štyristo podpisov nazbiera každá priemerná rodina v Bytči a pár známych. Netreba zabudnúť, že aj panie predavačky lanárili ľudí na podpis a mnohí podpísali, len nech majú pokoj.
Aj pán poslanec Struhal robil dobrú podpisovú kampaň.
Ako som písal v predošlých článkoch, Bytča má cez jedenásťtisíc občanov, takže podľa Vás je štyristo podpisov a mnoho nasilu, dosť.
Pán Buranda dajte už pokoj slušným ľuďom a snažte sa s týmto stavom zmieriť, veď život ide ďalej a búdu si môžete presťahovať vedľa, no už vám za ňu nikto nedá štyri tisíc Eur. Ani mesto, ani ja, ani pán Justra a ani Struhal. No a Bytča si dá rady aj bez prvej večierky v Bytči. Vašou ako aj Struhalovou zásluhou prišli ľudia o prácu, tak to nehádžte na iných. Mali ste sa správať ako ostatní slušní ľudia, samozrejme aj platiť nájom a iné.
Pán Buranda, čože sa tu nikto iný nezapojil do vašej debaty?
Asi je to všetkým jasné.
Dúfam, že si z tohoto všetkého zoberiete ponaučenie.
Počul som nezávislú debatu o Vás a vašom probléme, kde jeden pán čo robí s autami povedal, že Kozák vám zadarmo viac krát opravil auto s počítačom a vy za to o ňom klamete a špiníte ho za svoje prešľapy. Že nie ste normálny a že Kozák ak nepomohol tak nikomu neublížil.
Ten pán a tí čo s nimi sedeli sú vaši priatelia, ale svorne tvrdili, že asi nie ste normálny. Mali by ste si ísť posedieť do kaviarní v Bytči aby ste sa o sebe dozvedeli.

Pán Buranda, dúfam, že pôjdete za poslanca a že ja aj Vy budeme zvolení a budeme spoločne rozhodovať o meste, ja podľa môjho svedomia a vedomia a Vy podľa toho vášho, len mi je ľúto, že asi žiadne nemáte, pán boh ochraňuj Bytču.

Tešilo ma, už sa na adresu Buranda nebudem vyjadrovať.
Nahlásiť administrátorovi
+33 #132 rudo 2014-03-02 13:57
petícii tak o čom píšeš Miško netrep somariny hlas ľudu ,maj svoj názor ale nezavadzaj fakty sú niekde inde
pravda o Kozákovi je len pravda občania ho poznajú
Nahlásiť administrátorovi
+26 #131 rudo 2014-03-02 12:33
samé keci a podvodníci ktorý chcú ovládnuť primátorskú stoličku dúfam že vám už nikto nepredá svoje hlási aby ste sa dostali na post poslanca ktorí špiní pána primátora a dostal sa na jeho post na cele s Kazakom
Nahlásiť administrátorovi
-29 #130 Mišo 2014-03-02 12:03
Už sa radšej neprihlásite nikom Peter, že?
Vaša špinavá hra zachovania vašeho Biznisu nevyšla? Tak teraz špiníte na Kozáka? Čože sa tak pán primátor otočil a na zastupiteľstve si vás zastával? Žeby voľby? Žeby vaša špinavá hra? Ten "úplatný" Kozák vám všetkým chcel pomôcť, čo sa nedalo lebo ste obyčajní slizkí hadi, chcel aby ste sa dohodli a vy všetci ste robili svinstvo najvyššieho kalibru počnúc vami pán Buranda, pokračujúc poslancom Struhalom, Jurgošovou, Justrom a končiac Primátorom., ktorý vám podľa vašich vyjadrení dovolil posunúť bez vedomia poslancov tú Jurgošovskú bunku. No asi ten kozák od Vás úplatok nezobral a tak sa konečne v Bytči stala náprava vo verejnom záujme, a podvodníci, neplatiči, intrigári, budú musieť opustiť mestský pozemok, ktorý svojim spôsobom zneužívali a znečisťovali svojou aktivitou. Mimochodom, Kozák ani nehlasoval v prípade vašich búd, čo dokonca pred hlasovaním povedal. Naviac upozornil pána poslanca Struhala, že ani on by nemal hlasovať, nakoľko sa ho to priamo týka. Avšak pán poslanec Struhal sa bez zaváhania zapojil do debaty. Pán Kozák predniesol v diskusii o vašom bode, že všetky komisie a mestká rada nesúhlasia so zrušením uznesenia, ktoré hovorí, že máte bunky odstrániť, čo čítal z dokumentov na MZ. No keď ste tam všetci svorne sedeli a aj iní spoluobčania, tak aj pán primátor ako aj poniektorí poslanci začali predvolebne otáčať svoje rozhodnutia. Predtým za dverami boli všetci geroji.
Podľa môjho názoru ste museli uplatiť poslanca Chúpeka, ktorý sa išiel zabiť, aby sa ešte raz na konci MZ hlasovalo o tomto bode, lebo chcel, aby ste tam zostali. Kozák zasa nehlasoval a za zrušenie uznesenia boli len asi štyria poslanci na čele s Chúpekom.
To znamená, že zastupiteľstvo jasne rozhodlo, že máte odtiaľ zmiznúť, tak neočierňujte Kozáka.
Mimochodom, myslím si že úplatky neberie a podľa mňa je to normálny človek narozdiel od Vás, primátora a poniektorých poslancov, počnúc Struhalom, podľa posledných skutočností pokračujúc Chupekom.

A zareagujem aj na ten predaj pozemkov, hlasovala za predaj veľká väčšina. Vyvolávacia cena je 70 EUR za m2. To asi nevie ten budúci kupujúci, dražiteľ, že bude musieť uplatiť minimálne štrnásť poslancov na čele s primátorom aby mu to dali, ha ha ha. Rudo uvedomuješ si, že to čo si napísal je nezmysel?

Tieto posledné príspevky ukazujú, že ste originál echt Bytčania, špiniť na niekoho, koho si práve vyberiete, lebo nie je po vašom a to máte všetci plné huby demokracie. No o všetkom ako aj o Vás pán Buranda, sa demokraticky rozhodlo. Tak to láskavo akceptujte.
Nahlásiť administrátorovi
+42 #129 rudo 2014-03-02 06:33
mali Google nastrčená osoba na manipulovanie s poslaneckými hlasmi pre zaujmove skupiny za eurička podpori predaj mestských pozemkov
Nahlásiť administrátorovi
-20 #128 občan 2. kategórie 2014-03-01 22:00
Odkúpim drevenú predajňu (so stopami po večierke alebo/a cestovnej kacelárii)za zostatkovú cenu. Betonové podložie si môže majiteľ predajne nechať ako spomienku na dobré časy, keď nemusel platiť nájomné mestu. Odkúpenie v zmysle uznesenia MZ č. 206/2013. Ponuku posielajte súdruhovi Žinčicovi. Náhradné priestory za uvedené drevené predajne je možné získať na železničnej stanici v Hvozdnici alebo v podchode metra v Mikšovej. Zn. palivové drevo.
Nahlásiť administrátorovi
+46 #127 riko 2014-03-01 07:10
poslanec Kozák kapitola sama o sebe postaví si dom na cudzích pozemkoch a potom si pozemok vyvlastni to si môže dovoliť len poslanec Bytče a mi sa nato prizeráme vážení občania
Nahlásiť administrátorovi
+52 #126 dodo 2014-02-28 18:59
Malo Bytčiansky poslanec a veľký biznismen pre zaujímave skupiny bez úplatku nehlasujem heslo pan Kozáka udajne kandidát na Primátora rozširuje svoj okruh podnikania taky to je obraz nášho mesta zadarmo ani kura nehrabe nedajme si naše mesto zaplatíme to všetci
Nahlásiť administrátorovi
0 #125 Mišo 2014-02-28 17:24
ale súkromná DSS - Kľúč
Nahlásiť administrátorovi
0 #124 bobo 2014-02-28 04:37
Co znamena skratka dss?
Nahlásiť administrátorovi
0 #123 sss 2014-02-27 23:16
dss v Bytci konci?no bravo pan Minarcik no coment
Nahlásiť administrátorovi
0 #122 Peter 2014-02-23 10:29
Otvorený list primátorovi Bytče o zachovanie večierky a pracovných miest na Hlinkovej Ulici v Bytči
Miroslavovi Minarčikovi

Vážený pán primátor dňa 12.12.2013 bolo prijate uznesenie ,ktorým Vás poverili aby ste zrušili Večierku na Hlinkovej ulici, preto Vás vyzývame aby tato najstaršia večierka bola ,,zachovaná“a nerušili sa vytvorené pracovné miesta, ktorých je tak malo v našom Meste . Dana večierka nebráni žiadnym známych projektom, ani pri vybudovaní Mestskej tržnice. Mesto nemá žiadny schválený zámer s daným pozemkom, preto Vás vyzývame aby ste nás podporili a oslovili mestských poslancov, aby zrušili nezmyselne UZNESENIE , ktorým rušia našu najstaršiu VEČIERKU na verejnom MZ, konane dňa 27.2.2014 . Zachovajte našu najstaršiu VEČIERKU, ktorá slúži nám OBČANOM. PETÍCIU t.j. petičné hárky budu doručené v deň konania MZ pre zachovanie VEČIERKY a zachovanie pracovných miest .

S Uctou

Občania Mesta Bytče

Podporiť nás môžte každý deň na predajni alebo účasťou na verejnom zasadnutí Mestského zastupiteľstva konane dna 27.2.2014. v popoludňajších hodinách ĎAKUJEME ZA PODPORU
·
Nahlásiť administrátorovi

You have no rights to post comments

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.