O čom sa hovorí

Dva dni plné klasickej hudby a literatúry

Kultúrne centrum synagóga vás pozýva na Bytčiansky festival komornej hudby a literatúry, ktorý sa uskutoční 26. a 27. apríla v Sobášnom paláci v Bytči. Počas dvoch dní pre vás pripravili množstvo koncertov klasickej a zborovej hudby, ktoré sa budú prelínať s diskusiami o knihách a aktuálnych spoločenských témach so zaujímavými hosťami. Vstup je voľný, srdečne vás pozývame!

Parkovanie na Námestie SR v Bytči po  novom

Od dnes (1.3.2017) vstúpilo do platnosti VZN č. 12/2016, ktoré vymedzuje zóny parkovania pre motorové vozidlá na Námestí Slovenskej republiky v Bytči. Po novom budú môcť vodiči parkovať na vyhradených parkoviskách len dve hodiny v doobedňajších a dve hodiny v poobedňajších hodinách.

augustove-vecery-zamokObčianske združenie Bytčania Bytčanom vás pozýva stráviť štvoricu augustových večerov na nádvorí nášho krásneho zámku a v synagóge, okorenené nočnými divadelnými predstaveniami na zámockom nádvorí a v niektorých jeho miestnostiach. Po veľkom záujem o ich prehliadku vám chcú ukázať tieto priestory v netradičnom poňatí. Okrem speváckych súborov sa môžete tešiť aj na hudobné vystúpenia ladené do klasiky, tiež vyspovedáme hosťa večera, ktorým bude známa osobnosť a vrcholom budú nočné divadelné predstavenia pod režijným vedením Dalibora Burandu, spojené s krátkou prehliadkou zámku.

Poliklinika Bytča

Lekárska služna prvej pomoci (LSPP) bude od marca 2017 otvorená len do 22:00. O skrátení ordinačných hodín informoval Žilinský samosprávny kraj. Po 22:00 hod. bude zabezpečovať pohotovostnú lekársku službu spoločnosť MEDIPRAKTIK, s.r.o. vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline.

Uspesny chovatelDňa 20.06.2015 sa v areáli Kynologického Klubu Slovenský Raj-Smižany konala oblastná výstava nemeckých ovčiakov, na ktorej sa zúčastnilo veľké množstvo súťažiacich z celého Slovenska, z ktorých bolo vybraných a postúpilo 44 psov. Medzi nimi bol aj náš rodák Jaroslav Justra so svojou 20-mesačnou fenkou Padme Slezin Lovan.

Jesenmny farmarsky trh Bytča

Pozývame vás na Malý trh. Malý trh, kde sa stretávajú ľudia, ktorí sa navzájom podporujú, pomáhajú si, potešia sa, alebo si navzájom radia. Nájdete tu výrobky a produkty, ktoré sú domáce alebo ručne vyrobené, pretože len tie sú najlepšie! A je na ňom aj vždy veľmi príjemná atmosféra. Tak príďte medzi nás aj Vy v sobotu, 15. októbra 2016, od 08.30 do 13.00 h do Domu kultúry v Bytči. Šikovní predávajúci pre Vás pripravia ručne vyrábané a domáce výrobky a produkty, ktorými môžete potešiť seba alebo svojich blízkych. Podporte ich kúpou týchto výrobkov a zároveň tým prispejte na záchranu synagógy!

Cele Slovensko cita detom„Čítanie veľkých malým je o budovaní vzájomnej dôvery, o pocite istoty, ochrany, je o pravom zázemí, ktoré každý malý, ale aj veľký, človek veľmi potrebuje. Je to ten pocit, ktorý nám nemôže poskytnúť ani televízna ilúzia, ani kontakty cez sociálne siete, ani nadšenie z počítačových hier." Projekt sa uskutočnil v dňoch od 1.6. do 7.6.2015. Aby sa u detí rozvíjal zdravý psychický vývoj, slovná zásoba, vyjadrovanie, je potrebné, aby rodičia, učitelia, starí rodičia čítali 20 minút denne nahlas.

zastupitelstvo-09-2014Na požiadavku poslancov Mestského zastupiteľstva zvolal na dnes (30.7.2015) primátor mesta rokovanie Mestského zastupiteľstva v Bytči. Rokovanie sa uskutoční v DOme kultúry o 16:00 hod. Má len tri body rokovania - prerokovanie uznesení, ktoré primátor mesta pozastavil.

Mesto Bytča udelilo čestné občianstvoMestské zastupiteľstvo v Bytči dňa 23.5.2015 pri príležitosti osláv 70. výročia skončenia II. svetovej vojny udelilo titul Čestný občan mesta Bytča trom rodákom. Mimoriadne MZ sa konalo v rámci Bytčianského zámockého dňa v Sobášnom paláci v Bytči a tešilo sa veľkému záujmu návštevníkov. Titul Čestný občan mesta Bytča bol udelený Ivanovi Ottovi Schwarzovi, Pavlovi Královi a Ondrejovi Šamajovi.