fbpx

Reklama

Zrušenie Gymnaziálneho plesuDo redakcie bytčan.sk nám prišiel otvorený list adresovaný poslancom mesta Bytča a primátorovi Minárčikovi. V ňom vysvetluje Mgr. Helena Školková - riaditeľka Gymnázia v Bytči poslancom mesta a primátorovi dôvody na zrušenie pravidelného Gymnaziálneho plesu. V článku Vám prinášame ich prepis.

 
Mgr. Helena Školková
riaditeľka školy 
Gymnázium Bytča

V Bytči dňa 30. januára 2013

Vážení páni poslanci,

v prílohe Vám posielame otvorený list, ktorý sme adresovali Mestu Bytča, jeho primátorovi, pretože považujeme za potrebné a správne, aby ste boli informovaní a poznali aj naše stanovisko k opísanej udalosti – zrušeniu konania Gymnaziálneho plesu.

Chceme upozorniť na netransparentné nakladanie mesta Bytča s majetkom jeho občanov, na neslušné a netransparentné praktiky pri jeho prenájme.

Máme na mysli nielen situáciu okolo nášho plesu, ktorá je opísaná v priloženom liste.

Do dnešného dňa sme totiž nedostali vyjadrenie Mesta Bytča k rezervácií termínov na uskutočnenie stužkových slávností v novembri 2013, hoci naša prvá žiadosť bolo odoslaná už 22. novembra 2012. Dostali sme e-mailovú odpoveď, že jeden termín má už rezervovaný Súkromná stredná škola v Bytči. Prispôsobili sme sa tejto okolnosti, napísali sme a odoslali dňa 5. decembra 2012 novú žiadosť s posunutými termínmi. Odpoveď sme doposiaľ nedostali.

A tak zatiaľ čo žiaci Súkromnej školy si už môžu zabezpečovať hudbu, kameru, fotografa, maturitné oznámenia a poháre, na ktoré sú momentálne zľavy, my vyjadrenie Mesta Bytča nemáme. Žeby opäť náhoda? Máme si snáď rezervovať Kultúrne domy v okolitých obciach?

 

Váž. pán primátor
Miroslav Minarčík
Mestský úrad
Námestie SR 1/1
014 01 Bytča

Vec: Otvorený list

S veľkým rozhorčením a ešte väčším sklamaním Vám oznamujeme, že sme boli prinútení zrušiť náš, pre Bytču tradičný, gymnaziálny ples, ktorý sa mal konať v sobotu dna 9. 2. 2013!

Mesto Bytča, referát kultúry – pani Svrčková, podľa jej vlastných slov, povolila totiž v priestoroch Domu kultúry v termíne 8. 2. 2013, teda v piatok tesne pred našim plesom Hasičský ples. Na prípravu plesu sme teda dostali od prenajímateľa – Mesta Bytča, pár hodín, priamo v deň plesu.

Pripravili sme už jedenásť plesov, a preto vieme zodpovedne posúdiť, či je reálne, aby sa príprava plesu v tak krátkej dobe stihla na požadovanej úrovni, na ktorú sú hostia našich plesov zvyknutí. Plesovú sálu a všetko čo s prípravou plesu súvisí, sme totiž zabezpečovali s kolegami, rodičmi a žiakmi vždy v piatok pred samotným plesom a nikdy by nás nenapadlo, že nám takýmto spôsobom Mesto Bytča konanie nášho plesu znemožní, zvlášť keď sme našu žiadosť o prenájom Domu kultúry na február 2013, poslali už v decembri 2011!

Je neslušné, že nás nikto o tejto skutočnosti neinformoval. Dozvedeli sme sa to vlastne náhodou, keď sme kontaktovali dňa 14. 1. 2013 pani Svrčkovú, za účelom dohovoru detailov pri prenájme Domu kultúry.

Je veľmi neprofesionálne, ak pracovníčka referátu kultúry uvedie ako dôvod zaradenia Hasičského plesu tesne pred náš ples, citujem: „no oni chceli mať ples, ale po vás už je už pôst, tak si vypýtali ten piatok pred vami, vy kľúče dostanete v sobotu ráno".

A najsmutnejšie je, že jediný víkend v tejto plesovej sezóne keď Mesto Bytča povolilo konanie dvoch plesov tesne za sebou, je práve ten víkend, keď ples organizuje Gymnázium. Žeby náhoda?

Povedali sme pani Svrčkovej, že za takýchto podmienok, aké nám Mesto Bytča stanovilo pri prenájme týchto priestorov, sa príprava plesu jednoducho stihnúť nedá a upozornili sme ju, že sa budeme sťažovať, pretože to, čo urobila nie je spravodlivé. Čakali sme týždeň, či sa pani Svrčková ozve s nejakým riešením. Keď sa tak nestalo, zrušili sme hudbu – pána Hruštinca, aby sme mu neblokovali termín, objednávku dodávky stravy, kultúrny program, ... a všetko čo s organizáciou plesu súvisí. Okrem toho sme asi veľmi sklamali tých, čo chceli našu školu svojou účasťou na plese podporiť, i tých čo sa chceli s nami zabaviť. A nebolo ich málo.

Na ples sme sa veľmi tešili, vynaložili sme veľa úsilia pre jeho prípravu a propagáciu, i finančné prostriedky. No s takým podrazom, nekorektným a neserióznym prístupom zo strany Mesta Bytča sme však nepočítali. Výťažok z plesu, ako mimorozpočtové finančné zdroje, sme chceli použiť na skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu, na dobudovanie multimediálnej učebne.

Asi nemá veľký význam, formulovať tento list ako sťažnosť, pretože už neveríme v jej spravodlivé posúdenie a vybavenie. Dávno sme totiž pochopili, že pán primátor pristupuje k existencií našej školy s nezáujmom a k riešeniu našich problémov a požiadaviek neochotne. A je asi zbytočné pripomínať aj to, že primátor mesta, by mal byť primátorom všetkých občanov a v záujme spravodlivosti, rovnakého prístupu, ale najmä profesionality, by mal dokázať potlačiť osobné antipatie. Je totiž štatutárny zástupca mesta, zodpovedá za kvalitnú a transparentnú činnosť mestského úradu, má rozhodovacie právomoci, ktoré by sa mali pred vydanými rozhodnutiami opierať o objektívne posúdenie všetkých okolností. V našom prípade sa tak nestalo, preto si dovoľujeme uviesť, že pán primátor má na tomto neúspechu našej školy svoj podiel.

Chceli by sme pripomenúť, že aj my učitelia a žiaci Gymnázia v Bytči sme občania nášho mesta, aj my učitelia a rodičia našich žiakov platíme dane, a teda predpokladáme minimálne spravodlivosť pri rozhodnutiach mesta, ak nie aj ústretovosť. Patríme totiž k životu nášho mesta už viac ako 50 rokov a mnohí úspešní a vzdelaní občania nášho mesta prešli našimi rukami, mnohých sme pripravili do života a vybavili nielen vedomosťami, ale aj životnými postojmi a zásadami.

A korektné správanie by sme od pána primátora očakávali aj preto, že je súčasne členom našej rady školy, delegovaný zastupiteľstvom Žilinského samosprávneho kraja, a teda by mal vedieť ako žijeme a pracujeme, mal by vedieť aj to, čo nás teší i trápi, a mal by vedieť, aké úspechy dosahuje naša škola v rôznych oblastiach a tým šíri dobré meno nielen škole, ale aj nášmu mestu a Žilinskému samosprávnemu kraju.

 

S pozdravom 
Mgr. Helena Školková
riaditeľka školy
 
Na vedomie: 
Poslanci mestského zatupiteľstva
 
Zdroj:
 

Komentárov  

+13 #78 obcan 2013-05-31 06:44
neviem ci si minarcikov ritolezec ale asi ano podla tohto clanku.Neviem co ma spolocne to co si napisal zo zrusenim gymnazialneho plesu. Ved tu neslo o pani riaditelku a jej manzela ale o cele gymnazium a tradiciu plesu.Toto co si napisal je ubohe a ty o bohu nepis nic lebo ty ani onom nevies nic a boh nie je zakerny ako ty a minarcik.A ja verim ze boh existuje a stakymi darebakmi ako ste vy dvaja sa vysporiada!
Nahlásiť administrátorovi
-11 #77 nv 2013-05-27 02:03
Je mi luto vsetkych, kto sa nezabaval na gymnazialnom plese. Ale, povedzme, ze ked na meste posobil pan manzel pani riaditelky, diali sa tam horsie veci. Co sa tyka ruk gymnazialnych profesorov, poznam jednu poloruku damu, ktora na gymnaziu posobi, ktora studentov deptala a niektorí absolventi, ktorí su skutocne uspesní, museli utiect z tej skoly, aby neskoncili v bytcici. Takze, dovolim si len poznamenat k tomuto clanku, ze asi zacali mliet bozie mlyny. Bohu vdaka!
Nahlásiť administrátorovi
+24 #76 občan 2013-02-26 20:51
pisete tu o vselicom ale tu je podstatou zrusenie plesu nasho gymnazia.Po precitani listu od pani riaditelky som sokovany co si ten Minarcik uz dovoluje!Je to skutocne obycajny gauner!
Nahlásiť administrátorovi
+8 #75 inigos 2013-02-24 08:44
Prosím Vás da sa niečo robit s hlukom ktorý vychadza z akcii konanych v kult. dome?Byvame v bytovke za ním a ten hluk ktory sa koná počas akcii je podla mna neprimerany.Nehnevajte sa ale ked Vám v noci o 3hod.ráno rinčia okná na spálni nie je to 2x príjemné.
Nahlásiť administrátorovi
+6 #74 karol 2013-02-14 14:46
Primator vybavil Megavaste? Znizil cenu?Galant, toto je asi vtip! Ha-Ha-Ha!!!! Si zabil!!!!
421, nic ti tam kde si nesmrdí? Lebo si uz riadne hlboko.
Nahlásiť administrátorovi
-11 #73 galant 2013-02-13 07:30
78Predchádzajúci prednosta podal trestné oznámenia na viacerých poslancov, ale pre neopodstatnenie ho vyšetrovateľ pozastavil a neposunul na žiadne ďalšie riešenie. Neviem ako dopadlo trestné oznámenie na mesto - štautára v súvislosti s jeho preradením na inú funkci a potom aj prepustenie. Ale v každom prípade p. Guniš bol úradník na 8 hodín pracovnej doby a nie riadenie mestského úradu a operatívne riešenie situácie v meste. Ako človek-intelekuál nemusí byť zlý, ale do Bytče sa nehodil. Naviac nevyjasnená je aj jeho rola v KTR. Ako konateľ pravdepodobne nezohral svoju úlohu tak, ako si to mesto predstavovalo a dostal mesto s KTR-kou tam kde teraz žiaľ je. V ďalšom prosím aby sme sa venovali téme a nie plytvaniu energiou na osobné útoky na Jula a pod. ale riešme veci pragmaticky.
Nahlásiť administrátorovi
-10 #72 421 2013-02-12 20:43
Nechcem sa nikoho dotknut ale...moj osobny nazor, prednosta nemoze dochadzat z Povazskej Bystrice,z Prahy ani z NEw Yorku aj keby bol neviem aky svetovy, to je jednoducho fakt. Teraz sa nedivajme na cloveka odkial pochadza, prednosta moze byt kludne aj Kosican ale musi byvat v Bytci a zit s problemami mesta. Ja mam predstavu o prednostovi taku, ze ho stretnem na namesti, popoludni na prechadzke s rodinou, na plese ci vecer na pive v krcme. Prednosta je clovek, ktory zije rovnake problemy ako vacsina obyvatelov mesta lebo tu zije s nami. Prednosta nemoze byt clovek, ktoremu zacina praca rano o 8mej, ked pride v kovbojskom klobuku do prace, vyzuje s[****]te cizmy a zacne prednostovat, potom popoludni zasa nasadi klobuk a ide kade tade. Prednosta je zamestnanie na 24hodin denne a 7 dni v tyzdni, to si kazdy musi uvedomit, prednostovanie nie je cvikacka v kinexe. Aj ludia aj mesto potrebuju cloveka, ktory pozna situaciu v meste a zije tu snami, pozna pomery a vztahy a vie z toho tazit v prospech nas vsetkych.
Nahlásiť administrátorovi
-12 #71 Julo Kozák 2013-02-12 19:40
príspevok som písal Gunišovi. Je mi jedno, kto odkiaľ je. Trestné oznámenie by mal podávať niekto iný, vzniknutý stav tu je a to trestné oznámenie by ho aj tak nevyriešilo.
Viete,čo má na starosti prednosta v nejakej núdzovej situácii, alebo pri katastrofe?
Nemal by byť prednosta v priamom kontakte, v obraze, poznať mapu?
Ten bývalý bol určite v Bytči prospešný. Pre väčšinu bol neznámy okrem tých, čo študovali na priemyslovke v Bystrici.
Inak bol dobrý, bol ticho a zalezený, niečo aj popodpisoval a tak.
Naposledy som ho videl na fotke ako štrajkuje, vraj je to jeho koníček. Tam je dobrý.
A čože si nedal rady s tými opitými podriadenými, čo ste spomínali v predošlom článku. Veď to nebol len jeden? A čo tá dochádzka? Kde bol?
Keby bol konal, dnes by bol víťaz volieb niekto iný.
Nahlásiť administrátorovi
+17 #70 som Slovák 2013-02-12 16:49
A ako môže Považskobystričanovi záležať na Bytči? -napísal J.Kozák, ja sa pýtam: Ako môže Kotešovčanovi záležať na Bytči?Julo,ked máš niečo na Guniša,máš plnú moc a možnosť podať trestné oznámenie.Guniš si to s prepáčením všetko ods..l za pokarhanie (3x) na dotyčného, to predsa vie celá Bytča,to že Guniš podal na vás trestné oznámenie a ešte vás neodsúdili ako píšeš (naše súdy pracujú na veľmi pomalej úrovni) ešte nie je koniec všetkému.Nech mesto ešte zariadi súkromnú vysokú školu v bytči a všetci bytčania nech tam študujú,tvoj komplex národovca -bytčana je nepochopiteľný,by som vám všetkým zakázal opustiť bytču mimo okres,ked odcudzujete tých, ktorí tu pracujú a nie sú z bytče alebo tých,ktorí sa tu nasťahovali z veľkomiest alebo okolitých obcí.Koľko by vás tu bolo bez tých "cudzích"ľudí? už by si bol dnes primátorom ty, koho ste si zvolili, toho kašu si celú zjedzte, dobrú chuť
Nahlásiť administrátorovi
-12 #69 Julo Kozák 2013-02-11 21:58
Fíha, ozval sa človek,ktorý dostal pred skončením primátorovania Korca mesačnú odmenu ak sa nemýlim + 800,-EUR?
Ten človek,ktorý tak úspešne viedol mestskú s.r.očku KTR? Kde nájomca mohol hocikedy prísť spraviť čokoľvek , bez toho, aby mu to niekto skontroloval? Namiesto toho, aby sme dostávali nájom, tak dnes sme dlžní nájomcovi? Tomu nájomcovi, ktorý nám namontoval to, čo dnes musíme dávať znalcom oceňovať a preverovať, aby sme vôbec vedeli čo tam máme namontované. Dnes dokonca ani nevieme, kde a čo všetko je zakopané a natiahnuté? Čo dostával za mlčanie a prisluhovanie? Zmluva je veľmi zaujímavá, a prečo tak zrazu omarodil a tak zvláštnym spôsobom? Bol to jeden s tých, čo už bol najvyšší čas na výmenu a naviac odišiel sám a zažaloval mesto, podal trestné oznámenie okrem iných aj na mňa,no lenže dodnes ma nikto za to neodsúdil. Prednosta prišiel nový a navrhol si ho primátor, čo je v jeho kompetencii. A mne je jedno kto to je, len nech robí to čo má.
Mám sa hrabať viac? Odmena bola pre to, aby ste mali väčší dôchodok? Alebo aby ste mali vyšší plat ako niekto iný? Alebo aby ste sa mohli v budúcnosti s niekym deliť? Lenže pred tým ste sa mali medzi sebou dohodnúť, čo budete rozprávať, lebo jeden podal také zdôvodnenie odmeny a druhý také. To by takí starí harcovníci, nemali robiť také chyby. Veď ste za tie roky všeličo zakryli. Nie ste až takí svätci, že? Mali ste dosť peňazí, aby to všetko nebolo až tak vidieť, nebol bytčan, facebook a iné veci ako dnes a pracovali ste celkom sofistikovano, bola to dlhoročná prax, či sa mýlim. A ako môže Považskobystričanovi záležať na Bytči? Bol ste dobrá bábka. Raz všetko musí skončiť. Skôr, či neskôr.
Nahlásiť administrátorovi
+19 #68 bývalý prednosta 2013-02-11 21:16
Odvolaný prednosta mestského úradu v Bytči Ľubor Guniš zažaloval primátora Minárčika a dvoch poslancov, ktorí sa podľa neho mohli dopustiť zneužitia právomoci verejného činiteľa. Minárčik mu vraj, v snahe zbaviť sa ho, nezákonne strhol osobné ohodnotenie. Primátor tvrdí, že konal v súlade so zákonom.
Dnes už bývalý prednosta mestského úradu v Bytči Ľubor Guniš, ktorého primátor Miroslav Minárčik (SMER) pred dvomi týždňami odvolal z funkcie, podal trestné oznámenie. Zneužitia právomoci verejného činiteľa sa mali dopustiť Minárčik a dvaja poslanci, Július Kozák (SMER) a Peter Solčanský (nezávislý). Cieľom ich komplotu mala byť, podľa Guniša, jeho diskreditácia a následné odvolanie z funkcie.
Guniš považuje Minárčikove konanie za ponižovanie. „Myslím si, že čiastočným motívom jeho správania môže byť aj pomsta za minulosť. Minárčik, ešte ako zamestnanec stavebného úradu, mal problémy s alkoholom. „Niekoľkokrát sme to odhalili, trikrát som mu navrhoval písomné napomenutie primátora,“ hovorí Guniš.
Jedno takéto napomenutie má redakcia k dispozícii. „Upozorňujem vás týmto na hrubé porušenie pracovnej disciplíny porušením základnej povinnosti zamestnanca tým, že ste sa neoprávnene vzdialili z pracoviska, vrátili ste sa v stave vykazujúcom evidentné požitie alkoholu v pracovnom čase,“ napísal Korec Minárčikovi. Reakciu Miroslava Minárčika sa nám zistiť nepodarilo. Na otázky neodpovedal.
Môžete čítať na stránke: http://zilina.sme.sk/c/5916444/odvolany-prednosta-uradu-zazaloval-primatora-a-dvoch-poslancov.html#ixzz1NxIX2Gct
Myslím,že to súvisí s predchádzajúcimi príspevkami
Nahlásiť administrátorovi
-9 #67 421 2013-02-11 09:51
citam prispevky a nestacim sa cudovat. Podla mojho nazoru bol chodnik na Cervenanskeho ulici v dezolatnom stave. Na ostatnych uliciach situaciu nepoznam. S postupom primatora ci sa Vam to paci alebo nepaci suhlasim. Dal opravit chodniky! Ak si pozriete cenu za opravu chodnikov je podla mojich skusenosti standartna, vobec nie je vysoka. Cize ja vidim primatorov krok ako spravny. Ak sa Vam nepaci postup akym to primator urobil a myslite si, ze je to v rozpore so zakonom, preco sa vyhovarate na poslancov. Kazdy obcan je povinny este raz zdoraznujem JE POVINNY, nie ma moznost, v pripade podozrenia zo spachania trestneho cinu, podat trestne oznamenie. Takze vsetci co sa tu stazujete na poslancov a na ich cinnost ci necinnost, mate moznost sami vo svojom mene podat trestne oznamenie. Ak by som mohol k teme chodniky este jeden postreh, ak je to trestny cin podajte uz konecne niekto trestne oznamenie ak je tema chodniky v poriadku, uz ju nevytahujme a venujme sa aktualnym temam. Ak to niekto nepochopil skusim obrazne, ak sa ti roztrahli topanky pred 5 rokmi mal si ich reklamovat vtedy, nie po rokoch sa chodit vyplakavat po forach. Som zvedavy ci poctom minusiek trhnem rekord tohto vlakna :-)
Nahlásiť administrátorovi
-10 #66 julo kozák 2013-02-11 08:30
Necháme sa prekvapiť. Čo poviete?
Myslíte, že aj tí ďalší štyria hlasujú stále zle, okrem poslancov za mestské časti? A sú len štyria? A chcú títo všetci zle tomuto mestu? Veď tu žijú ako vy? Myslíte že im niekto niečo za to ponúka, nebodaj dal? Myslím, že nie. Majú predkladané materiály a z nich sa rozhodujú a potom sú odkázaní aj na názory poslancov a primátora, potom sa rozhodujú, nik na nich určite netlačí.
Je to na každom jednom. Ešte sme to až tak nepokazili, nebojte. Určite sa budeme snažiť, viac. Už budeme chodiť na komisie, radu a zastupiteľstvá pripravenejší. Aspoň dúfam, ja sa pripravujem poctivo od prvého dňa.
Nahlásiť administrátorovi
+10 #65 zneuzite meno 2013-02-10 20:52
Pan kozak, poslancov za mestske casti je pat. pripocitat mozeme tych minimalne styroch dalsich stale tych istych a mame peknu vecsinu. som strasisko zvedavy ci sa cosik pohne k lepsiemu alebo je to od vas len puha hra a pretvarka.
Nahlásiť administrátorovi
-7 #64 Julo Kozák 2013-02-10 11:32
To na čo som reagoval, neznamená, že si ho nevážim. Nevieš, nesúď. Niektoré obrazy vo vnútri schovávajú tajomstvá. Mám ho rád, nikdy som mu nič zlé nespravil, nedovolil som si to, bol to tvrdý vychovávateľ. Opýtaj sa jeho akého má syna? Ja dodnes fakt neviem, čo si o mne myslí. Možno som prasa aj v jeho očiach, všetkým nevyhovieš.
Mladícka nerozvážnosť? Niekto za štyridsať rokov aktívneho života neprežije to, čo ja doposiaľ, niekto toho dokáže ďaleko viac. Ja sa aj tak naďalej budem učiť a dokonca života, tak to je, len je dôležité, koľko toho dokážeš, či len pre seba alebo aj pre druhých, zištne alebo nezištne.
Ja nemám nič ani proti tebe, aj s tebou sa viem určite dohodnúť a ak by si niečo potreboval, tak Julo Kozák ml. sa nikdy nikomu neotočil tým krivým chrbtom. Veď to vieš, veď si môj známy. Známych si nevyberieš, kamarátov áno.
Nahlásiť administrátorovi

You have no rights to post comments

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.