fbpx

Reklama

Parkovanie na Námestie SR v Bytči po  novom

Od dnes (1.3.2017) vstúpilo do platnosti VZN č. 12/2016, ktoré vymedzuje zóny parkovania pre motorové vozidlá na Námestí Slovenskej republiky v Bytči. Po novom budú môcť vodiči parkovať na vyhradených parkoviskách len dve hodiny v doobedňajších a dve hodiny v poobedňajších hodinách.

Zmena systému parkovania nepočíta s výberom parkovného, ktoré bude aj naďalej bezplatné. Obmedzenia sa týkajú len času, počas ktorého bude možné na parkovisku stáť. Tieto opatrenia majú zamedziť celodennému parkovaniu niektorých zamestnancov prevádzok, či parkujúcich vodičov, ktorí cestujú ďalej za prácou autobusmi.

Toto VZN, ktoré pripravil mestský úrad v spolupráci s poslancami počíta s nainštalovaním parkovacích automatov, v ktorých bude potrebné si vytlačiť parkovací lístok. Na ňom zaznamenaný čas príchodu a bude potrebné zadať ŠPZ auta. Následne ho umiestniť na viditeľné miesto za predným sklom. Na jednu ŠPZ vám vzniká nárok na maximálne dvojhodinové bezplatné parkovanie a to v čase od 8:00 – 12:00 hod. a v poobednajších hodinách v čase od 12:00 – 17:00 hod. Na dobu parkovania jednotlivých vozidiel bude dohliadať Mestská polícia a priestupky budú riešené v blokovom konaní.

Obyvateľov s trvalým pobytom na Námestí SR sa však obmedzenia parkovania nedotknú. Po požiadaní a vydaní rezitentskej karty budú môcť na námestí aj ďalej parkovať bez obmedzení.

 

Foto: A. Brandejsová

Komentárov  

0 #1 Majo Brandejs 2017-03-03 18:41
Podľa VZN je dočasné parkovanie s lístkom iba v pracovné dni do 17:00. Po tejto hodine je teda možne parkovať bez lístka. To isté platí teda aj pre víkendy a sviatky. Nikde tam nie je uvedené že je tam mimo tento čas zakázané parkovať bez lístka.
Vo VZN je tiež uvedené že parkovací lístok je možné vytlačiť aj po 17:00 a čas bude posunutý na najbližší čas stanovený na dočasné parkovanie. To znamená na rannú hodinu.
Nahlásiť administrátorovi

You have no rights to post comments

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.