Dva dni plné klasickej hudby a literatúry

Kultúrne centrum synagóga vás pozýva na Bytčiansky festival komornej hudby a literatúry, ktorý sa uskutoční 26. a 27. apríla v Sobášnom paláci v Bytči. Počas dvoch dní pre vás pripravili množstvo koncertov klasickej a zborovej hudby, ktoré sa budú prelínať s diskusiami o knihách a aktuálnych spoločenských témach so zaujímavými hosťami. Vstup je voľný, srdečne vás pozývame!

Program festivalu

26. apríl 2017
• 13:00 Jana Kurucárová: Bytčiansky zámok / Koncert SZUŠ Yamaha
• 15:00 Pavol Vitek: Po koľajniciach do hlbín Ruska - Transsibírska magistrála / Zbor Bytča pod vedením Anny Holincovej
• 17:00 Iveta Radičová: Byť alebo nebyť - Európska únia / Perlatus Musicus
• 19:00 Ľubo Bechný, Zuzana Wienk: Dvanásť statočných

27. apríl 2017
• 13:00 Koncert ZUŠ Bytča
• 14:00 Peter Getting: Desať kníh, ktoré si zoberiem na pustý ostrov / Tonus Eos
• 16:00 Marek Vagovič: Vlastnou hlavou / Gloria Deo
• 18:00 Michal Havran: Besnota / Štátny komorný orchester Žilina - Klasické Trio

Literárna súťaž

Pri tejto príležitosti vyhlasujeme literárnu súťaž na tému: Prečo mám rád svoje mesto a čo by som v ňom zlepšil

KATEGÓRIE:

1. žiaci II. stupňa ZŠ – ľubovoľný literárny útvar, rozsah max. dve strany A4 písané na počítači, veľkosť písma 12

2. študenti stredných škôl – ľubovoľný literárny útvar, rozsah max. tri strany A4 písané na počítači, veľkosť písma 12

3. dospelí – ľubovoľný literárny útvar, rozsah max. tri strany A4 písané na počítači, veľkosť písma 12, alebo na písacom stroji

Termín pre odovzdanie prác je piatok 31. marca.

Žiaci a študenti práce odovzdajú u triedneho učiteľa, alebo pošlú e-mailom, na adresu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Každá práca musí obsahovať: meno a priezvisko, vek, adresu, e-mail a telefónne číslo.

Jednotlivci z každej kategórie, ktorých vyberie odborná porota získajú knihy od hostí Bytčianskeho festivalu komornej hudby a literatúry (Michal Havran, Iveta Radičová, Marek Vagovič, Peter Getting, Jana Kurucárová, Ľubo Bechný, Pavol Vitek, Michal Filek) a dve celodenné vstupenky na Bytčiansky zámocký deň, vrátane vstupeniek na koncert v synagóge a časeniek na prehliadku zámku, v celkovej hodnote 20 eur. Víťazov predstavíme 27. apríla 2017 v Sobášnom paláci, počas programu Bytčianskeho festivalu komornej hudby a literatúry.

Víťazné práce uverejní Žilinský večerník.