Komunalne volby Bytca 2018

Tento rok opäť svojimi hlasmi rozhodneme, kto povedie naše mesto ako primátor a ktorí poslanci zasadnú do poslaneckých lavíc. Oproti voľbám v roku 2014 je zoznam kandidátov "chudobnejší“ o 22 záujemcov o poslanecký post a primátora si budeme môcť zvoliť z troch kandidátov. Zoznam kandidátov prinášame v článku.

Menší záujem

Kým v roku 2010 nás so svojou víziou riadenia mesta oslovovalo 8 kandidátov, v roku 2014 to bolo už len 5 kandidátov. Tento rok o kreslo primátora zabojujú len kandidáti traja. Svoju kandidatúru ohlásili:

• Andrea Gajdošíková – SNS
  • Július Kozák – nezávislý kandidát
  • Ing. Miroslav Minárčik za Smer-sociálna demokracia

Rovnaká situácia nastala aj pri kandidátoch na poslancov mestského zastupiteľstva. V roku 2010 kandidovalo na poslanca až 81 kandidátov, v roku 2014 poklesol počet kandidátov na 62. V tohtoročných voľbách pokračuje pokles záujmu občanov a svoju kandiatúru oznámilo už „len“ 40 poslancov. Vo volebných obvodoch Pšurnovice a Hrabové dokonca budú mať občania na výber len z jedného kandidáta. O poslanecké kreslo sa uchádza 11 nezávislých kandidátov, ostatných nominovali politické strany. Strana Smer - sociálna demokracia postavila na svoju kandidátku jedného kandidáta na primátora mesta a  najviac kandidátov na poslanca – až 9. Tá sa bude uchádzať o osem poslaneckých kresiel, jedno má už isté vo volebnom obvode Pšurnovice. Šesť kandidátov má na svojej kandidátke KDH. Trinásť zo sedemnástich súčasných poslancov mestského zastupiteľstva chce pokračovať vo svojej práci a opäť kandiduje.

OPRAVA: Mylne sme uviedli p. Katarínu Gärtnerovú ako členku politickej strany Smer-sociálna demokracia. Naopak p. Gärtnerová kandiduje vo volebnom obvode č. 5 ako nezávislá kandidátka. Ospravedlňujeme sa za zle uvedené informácie.

Zoznam zaregistrovaných kandidátov podľa politickej príslušnosti:

Nezávislí poslanci

independent directors