fbpx

Reklama

Masaryk

Už najbližší víkend v piatok 26.5. o 19:00 a v nedeľu 28.6. o 18:00 uvedie kino v Bytči rekordne úspešný český film Masaryk v hlavnej role s Karlom Rodenom. Film získal až 12 sošiek Český lev na výročných cenách českej akadémie. Rozpráva dramatický príbeh Jana Masaryka syna prvého československého prezidenta T.G. Masaryka.

14595607 1296863840365386 6258014870925550533 n

Po veľmi vydarenej premiére na Bytčianskom zámockom dni príbeh židovského dievčatka s menom ANNA opäť ožije. Príbeh o jednom dievčati, ktoré prišlo o všetky dievčenské ilúzie, pretože bola židovka a ostal jej len denník - vďaka ktorému sa zachoval jej osud - môžete prežiť 18. decembra (nedeľa) 2016 od 16:00 hod. v Kultúrnom dome v Bytči.

Improliga BytčaV piatok 19.júna o 19. hodine vás čaká v Dome kultúry v Bytči IMPRO NIGHT. Improvizačné divadlo má v okolí Žiliny silnú tradíciu. Dlhé roky bývala úspešná Improliga v Bábkovom divadle v Žiline a viackrát sa s pozitívnym ohlasom organizovala Improliga aj v Bytči. Naposledy asi pred štyrmi rokmi práve v Dome kultúry. Neprofesionálni herci a odvážlivci z publika vtedy prilákali množstvo divákov a takmer divadelnú sálu bytčianskeho kulturáku vypredali. Improliga má svoje čaro, je omnoho živšia ako klasické nacvičené divadlo a je postavená na bezprostredných reakciách hercov. Vznikajú komické situácie, a keď sa na pódium dostane talentovaný jedinec, tak sa publikum neprestáva smiať.

Filmový klub Bytča - SAMBAV júni máte poslednú šancu nasýtiť sa filmami. Filmový klub Bytča končí 19. júna sezónu celodenným podujatím plným hudby, divadla a literatúry. Dovtedy pre vás pripravili ešte tri premietnia a jeden špeciálny tématický večer. 

V piatok 5.júna o 19.00 hodine sa bude premierovať francúzsky romatický film SAMBA. Ak ste fanúšikmi Omara Sy, ktorý sa preslávil filmom NEDOKNUTEĽNÍ, tak by vám zaručene nemal utiecť ani tento jeho najnovší počin.

Pavol Barabas v BytciFilmový klub Bytča vás pozýva na premiéru slovenského dokumentárneho filmu SURI. Film uvedieme za osobnej účasti režiséra PAVLA BARABÁŠA. Po premietaní bude nasledovať debata o natáčaní filmu a o cestovateľskej výprave do hlbín Africkej divočiny.

Obchod na Kozre BytčaZaujíma vás ako vyzerala Bytča na prahu 1. Slovenského štátu? Viete, že Slovensko bolo vtedy rozmanitou krajinou plnou rôznych kultúr? S druhou svetovou vojnou a nástupom nacistickej totality jedna z týchto kultúr zmizla aj z mapy Bytče. Zostala po nej iba synagóga a príbehy starnúcich pamätníkov. Ak vás zaujíma história bytčianskej židovskej obce a vôbec história židovskej kultúry, určite by ste si nemali nechať utiecť nadchádzajúcu výnimočnú udalosť. Občianske združenie Filmový klub Bytča pripravilo v spolupráci s Bytčianskym zámockým dňom premietanie filmu o dobe druhej svetovej vojny a holokauste OBCHOD NA KORZE.

fkb-bonnie clydePočas nadchádzajúceho víkendu vás v kine čakajú až tri tituly. Frfľanie, že sa v Bytči nič nedeje, už môže pôsobiť iba smiešne. Naše kino prináša nadštandardnú ponuku, stačí si vybrať z programu. Novú kreslenú rozprávku, akčný béčkový trhák, alebo film zo sekcie Best of classic.

 

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.