Program kina

Letné kino vo Vitalkafé - Paterson
Sobota, 22. Júl 2017, 19:30
Videní : 52

Paterson , USA , dráma/komédia , Jim Jarmusch , 2016 , 118min, anglický , české titulky , MP 12

Kino Bytča

Film premietame v Letnom kine na terase v uličke pri Vitalkafé v Bytči na Námestí SR číslo 26. (Vchod z námestia). Letné premietanie je doplnené sprievodným programom.

19:30 - sprievodný program
21:00 - premietanie

19:30 - hosť: Mgr.art Slavomír Zrebný

Režisér Slavomír Zrebný v súčasnosti pracuje pre Ústav pamäti národa, pre ktorý dokumentuje svedectvá pamätníkov z čias totalitných režimov. Slávo vyštudoval réžiu na bratislavskej Vysokej škole múzických umení a pozornosť si získal už svojimi študentskými filmami. Umelecky vyrastal práve v Bytči, kde navštevoval Základnú umeleckú školu a je tiež jedným zo zakladajúcich členov občianskeho združenia Filmový klub Bytča. Na naše Letné kino nám príde porozprávať o svojej práci pre UPN, o svojej kariére režiséra ale tiež o charitatívnej činnosti pre ľudí bez domova, ktorej sa venuje. Súčasťou jeho prezentácie budú aj krátke filmy z archívu UPN.

21:00 - premietanie Paterson

Paterson je vodič autobusu v rovnomennom mestečku Paterson. Každý Patersonov deň je zdanlivo rovnaký ako ten predošlý: prechádza trasou svojej linky, pozoruje mesto ubiehajúce pred čelným sklom a počúva úryvky rozhovorov. Píše si básne do zošita, ide na prechádzku so psom, zastaví sa v bare vždy len na jedno pivo a prichádza domov za svojou ženou Laurou. Život Laury je pravým opakom – všetko v ňom sa neustále mení a každý deň prináša nové sny a nápady. Paterson a Laura sa navzájom milujú a podporujú: on jej pomáha realizovať najnovšie plány, ona obdivuje jeho básnické nadanie. Film je príbehom víťazstiev a porážok všedného dňa a krásy, ktorá sa skrýva aj v tých najmenších detailoch.

VSTUPNÉ: 2€

Kde? Vitalkafé v Bytči na Námestí SR