Reklama

Lego zvíťazilo v BratislaveV sobotu 2. mája sa v športovej hale VKP v Bratislave uskutočnilo finálové kolo tanečnej súťaže Pohyb bez bariér a Dance star . Žiačky Súkromnej základnej umeleckej školy Yamaha - pobočka Bytča, postúpili po úspechu v semifinálovom kole v Žiline, kde získali 1. miesto v kategórii OPEN, detská veková kategória, malé formácie s choreografiu Lego, bojovať o titul absolútneho víťaza súťaže vo svojej kategórii. Vo finále sa stretli najlepšie tanečné tímy z celého Slovenska.

Svetový úspech nášho rodákaV dňoch 12. až 13. júla 2014 sa v regióne amerického Bostonu v štáte Massachussetts konali Majstrovstvá sveta v rádioamatérskom vysielaní na krátkych vlnách, na ktorých si náš rodák Rastislav Hrnko v silnej konkurencii špičkových pretekárov z celého sveta vybojoval striebornú medailu. World Radiosport Championship 2014 v USA sa zúčastnilo 59 dvojčlenných tímov. Medzi súťažiacimi boli aj dva slovenské tímy v zložení Rastislav Hrnko a Jozef Lang; Tibor Ferenec a Lászlo Végh.

Rebel vytancovali striebroPo veľmi úspešnom semifinálovom kole tanečnej súťaže POHYB BEZ BARIÉR, ktoré sa konalo v Dome Odborov v Žiline, sa dievčatá pretancovali s 1. miestom až do finálového kola do Bratislavy s choreografiou Hárem. Finálové kolo sa konalo 18. 5. 2013 v bývalej budove PKO pri nábreží Dunaja. Tu dievčatá s choreografiou Hárem porazili vo svojej kategórii registrované tanečné skupiny a vytancovali si o to krajšie 2. miesto.

Rebelky prvéTanečnú skupinu REBEL sme Vám už na našich stránkach predstavovali v rozhovore s trénerkou Barborou Bunčovou. Okrem predstavenia svojej tanečnej skupiny, nám vymenovala aj niektoré z ich najväčších úspechov. A tento víkend sa im podarilo rozšíriť ich počet výhrou v semifinálovom kole medzinárodnej súťaže Pohyb bez bariér.

Rebelky vytancovali bronzDievčatá z tanečnej skupiny REBEL potvrdili to, že úspešne reprezentujú naše mesto. Na prestížnej medzinárodnej tanečnej súťaži potvrdili svoje kvality a vytancovali si krásne tretie miesto.

Bytcan.sk - tanečná skupina REBELREBEL - tanečná skupina, ktorá úspešne reprezentuje naše mesto aj ďaleko za hranicami nášho okresu. Radi by sme vám ju predstavili a preto sme položili pár otázok jednej z trénerok - Barbore Bunčovej.

by_smKomunálne voľby už máme za sebou, naši zvolení zástupcovia zložili svoj primátorský a poslanecké sľuby. Či naša voľba bola tá správna, alebo nie - uvidíme až za štyri roky. Pred komunálnymi voľbami a počas predvolebnej kampane bola otvorená aj otázka zmeny volebného systému. Prečo?

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.