fbpx

Reklama

Lego zvíťazilo v BratislaveV sobotu 2. mája sa v športovej hale VKP v Bratislave uskutočnilo finálové kolo tanečnej súťaže Pohyb bez bariér a Dance star . Žiačky Súkromnej základnej umeleckej školy Yamaha - pobočka Bytča, postúpili po úspechu v semifinálovom kole v Žiline, kde získali 1. miesto v kategórii OPEN, detská veková kategória, malé formácie s choreografiu Lego, bojovať o titul absolútneho víťaza súťaže vo svojej kategórii. Vo finále sa stretli najlepšie tanečné tímy z celého Slovenska.

shmu-vystraha-11-09-2014Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal hydrologickú výstrahu 1. stupňa, v ktorej varuje pred povodňami z trvalého dažďa. SHMÚ o tom informoval na svojej internetovej stránke. Výstraha je vydaná pre okres Bytča dnes (11.09.2014) o 12.00 hod a platí do piatku 12.09.2014 do 12.00 hod.

Výstraha 1. stupňa SHMÚ upozorňuje, že vzhľadom na očakávaný trvalý dážď a nasýtenosť povodí, predpokladá vzostup vodných hladín na tokoch, s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom PA.

shmu-varuje-13-08-2014-01Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred silným vetrom. Výstraha 1. stupňa pred silným vetrom vydali pre tri kraje Slovenska. SHMÚ o tom informoval  na svojej internetovej stránke.  Silný vietor by mal zasiahnúť aj okres Bytča dnes (13.8.2014) o 17.00 hod. Výstraha platí do štvrtka 14.8.2014 do štrtej hodiny rannej.

SHMÚ upozorňuje, že sa na hrebeňoch hôr očakáva výskyt vetra s priemernou rýchlosťou 17 až 23 m/s, ktorý môže dosiahnúť krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 20 - 27 m/s. Táto rýchlosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.

Svetový úspech nášho rodákaV dňoch 12. až 13. júla 2014 sa v regióne amerického Bostonu v štáte Massachussetts konali Majstrovstvá sveta v rádioamatérskom vysielaní na krátkych vlnách, na ktorých si náš rodák Rastislav Hrnko v silnej konkurencii špičkových pretekárov z celého sveta vybojoval striebornú medailu. World Radiosport Championship 2014 v USA sa zúčastnilo 59 dvojčlenných tímov. Medzi súťažiacimi boli aj dva slovenské tímy v zložení Rastislav Hrnko a Jozef Lang; Tibor Ferenec a Lászlo Végh.

Bytčania sa dočkali novej tržniceNa poslednom zasadnutí Mestského zastupiteľstva schválili poslanci prevádzkový poriadok Mestskej tržnice Bytča. Tú vybudoval zo svojich prostriedkov súkromný podnikateľ. Ten sa zaviazal tržnicu prevádzkovať minimálne 10 rokov. Minulý týždeň začal s montážou prestrešení a už dnes 19. mája by mala byť otvorená pre verejnosť.V nových priestoroch by mohlo vzniknúť aj viac ako 12 predajných miest.

Rebel vytancovali striebroPo veľmi úspešnom semifinálovom kole tanečnej súťaže POHYB BEZ BARIÉR, ktoré sa konalo v Dome Odborov v Žiline, sa dievčatá pretancovali s 1. miestom až do finálového kola do Bratislavy s choreografiou Hárem. Finálové kolo sa konalo 18. 5. 2013 v bývalej budove PKO pri nábreží Dunaja. Tu dievčatá s choreografiou Hárem porazili vo svojej kategórii registrované tanečné skupiny a vytancovali si o to krajšie 2. miesto.

Rebelky prvéTanečnú skupinu REBEL sme Vám už na našich stránkach predstavovali v rozhovore s trénerkou Barborou Bunčovou. Okrem predstavenia svojej tanečnej skupiny, nám vymenovala aj niektoré z ich najväčších úspechov. A tento víkend sa im podarilo rozšíriť ich počet výhrou v semifinálovom kole medzinárodnej súťaže Pohyb bez bariér.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.