fbpx

Reklama

Hviezdne noci 2019

Piaty ročník mestského multižánrového festivalu Hviezdne noci sa už tradične uskutoční tretí augustový týždeň v Bytči. Počas štyroch dní, od 15. do 18. augusta si diváci všetkých vekových kategórií budú môcť opäť vychutnať pestrú zmes hudobných, divadelných, filmových i výtvarných podujatí.
Hviezdne noci sa za uplynulé roky stali vyhľadávaným podujatím, ktoré ponúka rôznorodé zážitky. Svojich verných i nových divákov nehodlá sklamať ani tento rok a láka na kvalitnú a rôznorodú dramaturgiu. V Bytči si opäť každý divák príde na svoje!

Bytčiansky zámocký deň 2017

História mesta Bytča po roku znova ožije. OZ Bytčania Bytčanom v spolupráci s Považským múzeom v Žiline v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK, OZ Na záchranu bytčianskej synagógy –Kultúrne centrum synagóga a Ministerstvom vnútra SR – Štátnym archívom v Bytči, vás pozýva na tretí ročník festivalu folklóru, divadla, tradičných remesiel, dobrého jedla a histórie – Bytčiansky zámocký deň. Uskutoční sa v sobotu 27. mája 2017 od 11.00 – 20.00 h v areáli Sobášneho paláca a Bytčianskeho zámku a v niektorých národných kultúrnych pamiatkach.

Festival hviezdne noci Bytča 2017

Leto sa blíži a s ním aj tretí ročník najväčšej bytčianskej kultúrnej akcie - Festivalu Hviezdne noci Bytča. V dňoch 17. až 20. augusta 2017 sa bude konať tento multižánrový festival, ktorý si už počas minulých rokov vydobyl reputáciu medzi Bytčanmi aj cezpoľnými návštevníkmi. Prinášame vám čerstvé novinky o prípravách a programe tejto 4-dňovej akcie aj o tom, kde si môžete už teraz kúpiť lístky za akciovú cenu.

Burza použitých vecí BytčaPo úspešnom Malom trhu usporiadali manželia Filekovci ďalšiu vydarenú akciu. Burza použitých vecí začala svoju tradíciu v telocvični na ZŠ na Ul. Mieru v Bytči, kde mali predávajúci dostatok priestoru pre ponúkaný tovar. Aj keď išlo o prvú takúto akciu, zúčastnilo sa až 22 predávajúcich.
„Na malom trhu sa nás niekoľko ľudí spýtalo, či neplánujeme zorganizovať aj takúto burzu. Každý má určite doma veci, ktoré už nepoužíva, deti nám vyrástli z oblečenia, či korčúľ, kúpili sme si nový bicykel, tenisovú raketu, či DVD prehrávač, alebo sme už prečítali knižku. Staré, hoci ešte stále dobré veci, nám doma zaberajú miesto, namiesto toho, aby poslúžili niekomu inému. Preto sme vytvorili priestor pre všetkých, ktorí by chceli dať takýmto veciam druhú šancu," konštatoval organizátor akcie Michal Filek.

10388645 371050449749355 7871727384099678581 nDokonalá svadba je taká, ktorá u mladomanželov, aj u ich rodinných príslušníkov, vyvolá pocit šťastia vždy, keď si na ňu spomenú. Je úžasné, ak je každý moment svadobného dňa čarovný a zanechá pozitívny dojem. Preto je veľmi dôležité, podrobne naplánovať celý svadobný deň i jeho prípravu. Restaurant Gallery&aprtments v Bytči ponúkla v sobotu dňa 21.2.2015 vo svojich priestoroch svadobné pele-mele.

Malý trh BytčaMilí priatelia, Bytčania. S radosťou vám oznamujeme, že po úspešnom Vianočnom malom trhu pre vás pripravujeme v poradí už tretí, tentoraz Veľkonočný. Určite s nami budete súhlasiť, že si malý trh v Dome kultúry v Bytči našiel svojich priaznivcov. Rozhodli sme sa preto, vytvoriť z neho tradíciu a budeme sa takto stretávať tri krát do roka. Radi by sme tak vyhoveli trhovníkom, remeselníkom, ale aj množstvu Bytčanov, ktorí prišli všetkých šikovných spoluobčanov podporiť kúpou pekných a užitočných, doma robených vecí, ktoré sú predsa len tie najlepšie.

Burza použitých vecíMáte v skrini oblečenie, ktoré už nenosíte, v poličkách knihy, ktoré ste už prečítali alebo nikdy neprečítate, detské oblečenie, hračky alebo športové potreby, z ktorých vaše deti už vyrástli? Alebo máte spotrebič, ktorý vlastne ani nepoužívate? Čo sa ale nehodí vám, môže sa hodiť niekomu inému. V sobotu 21. februára 2015 v čase od 10.00 do 15.00 hod, sa telocvičňa Základnej školy na ulici Mieru premení na miesto, kde môžete výhodne kúpiť alebo predať veci, ktorým dáte druhú šancu. Týmto vás všetkých srdečne pozývame.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.