Reklama

Bohuslav Behr9k vernis86V priestoroch Sobášneho paláca v Bytči sa po marcovej výstave Združenia výtvarných umelcov stredného Slovenska verejnosti bližšie predstaví svojou autorskou výstavou jeden z jeho členov. Grafik a maliar Bohuslav Behrík žije a tvorí v Bytči. Ako majster loga, plagátista, tvorca pamätných tabúľ a medailí získal významné ocenenia a zaujal dôležité miesto medzi úžitkovými grafikmi.

Pri odchode do dôchodku začal svoju pozornosť sústrediť na ďalší fenomén vo výtvarnej tvorbe – maľbu. ,,Pri maľovaní je mojím cieľom pochopiť nové nepoznané ale zaujímavé pohľady na vzťahy medzi jednotlivými výtvarnými prvkami a porovnávať ich s mojím názorom na výtvarnú tvorivosť – umenie," uviedol Bohuslav Behrík. Výber z tvorby Bohuslava Behríka bude prezentovaný v rámci rovnomennej výstavy. Jej slávnostná vernisáž, na ktorú múzeum pozýva širokú verejnosť, sa uskutoční v piatok 5. apríla o 16.00 hod. Pridajte sa k eventu na FaceBooku.

Výstava bude verejnosti sprístupnená až do 1. mája.

 Bohuslav Behrík vernisáž

Zdroj text: pmza.sk | foto: event FB 

Komentárov  

+2 #1 fedor 2013-04-04 05:19
Asi mame kazdy iny nazor a inu predstavu o umeni. Toto je prave to co mna osobne nijako nechyti za srdce, pri pozerani na takyto obraz nemam ani len asociacie ci nejaky myslienkovy pochod. Skor mi to pripada ako grafika, co dnes robi uz hadam kazdy student na strednej skole ked sadne k PC. Poznam dielo p.Behrika, veci co robil v minulosti, krajinky, pohlady na bytcu a teraz vidim 3 obrazy v cervenom. Pojdem sa pozriet na vystavu, ale vobec neviem co autor tou cervenou myslel. Pri pohlade na minulost a sucasnu tvorbu nevidim ziaden vyvoj, ale skor skoky, raz robim to a raz zasa toto. Ako koza v dateline. Este raz sa vratim k tej cervenej, spomienka na stare casy pred 89tym :-)? cervena je laska, agresia, silna emocia no neviem to vsetko mi tam prave chyba. Preco som spomenul tie komunisticke casy? Lebo poznam obraz kupenie cervenho kona od Petrovodkina. Tiez som nikdy nechapal co tym cervenym konom chcel autor povedat. Vedla inych diel, ktore su v tretiakovskej galerii mi prave tento pripadal ako vysmech umeniu. A inak taka mala bycianska paralela s tym co som napisal, v susedstve pana BB byva neskutocny talent, maliar, ktoreho povazujem za geniusa. Videl som niekolko obrazov, ktore mi naozaj vyrazili dych a je jedno ci hovorim o jeho vlastnej tvorbe alebo iba o kopie inych autorov.
Nahlásiť administrátorovi

You have no rights to post comments

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.