fbpx

Reklama

SPV pozv Bytca2014Mesto Bytča a MŠ na Hurbanovej ulici a MŠ Ul. Dostojevského, sa v dňoch 11.-12. apríla, stanú dejiskom odbornej konferencie, pod záštitou ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Dušana Čaploviča a 20. Snemu Spoločnosti pre predškolskú výchovu. Mesto Bytča aktívne spolupracuje na príprave a organizácii konferencie, ktorá sa bude konať v Dome kultúry. Témou tejto celoslovenskej konferencie je Hra v predprimárnej edukácii. Tvorivé dielne k jednotlivým témam sa budú konať v priestoroch materských škôl. Usporiadanie konferencie dáva priestor odbornej i laickej verejnosti diskutovať o problémoch a význame predprimárneho vzdelávania.

Hostia konferencie:

Doc. PhDr. Dušan Čaplovič, DrSc., Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR

Ing. Juraj Blanár, predseda Žilinského samosprávneho kraja, poslanec NR SR

Miroslav Minárčik, primátor mesta Bytča

PhDr. Viera Hajdúková, PhD., Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR

PaedDr. Katarína Guziová, PhD., Štátny pedagogický ústav Bratislava

PaedDr. Ilona Uvačková, Štátna školská inšpekcia Bratislava

PaedDr. Monika Miňová, PhD., predsedníčka Slovenského výboru svetovej organizácie pre predškolskú výchovu SV OMEP

 

Referáty:

Doc. PhDr. Eva Opravilová, CSc.; Doc. PhDr. Jana Kropáčková, Ph.D.

Hra a jej dôležitosť v predprimárnom vzdelávaní

Doc. PhDr. Milota Zelinová, CSc.

Hry v materskej škole na rozvíjanie kognitívnych a emocionálnych schopností detí

PhDr. Eva Fülöpová, CSc.

Hry v materskej škole na rozvíjanie socializácie a komunikácie

PhDr. Viera Hajdúková, PhD.

Patrí hra do školy?

PaedDr. Katarína Guziová, PhD.

Aké aktivity robilo, robí a bude robiť ŠPÚ k téme hry?

PaedDr. Ilona Uvačková

Hra v procese výchovy a vzdelávania v materských školách

 

Tvorivé dielne:

PhDr. Viera Hajdúková, PhD.

Aktuálne problémy materských škôl – diskusné fórum

Mgr. Eva Mujkošová

Interaktívne a inovatívne v MŠ – zábavné hračky podnecujú u detí zvedavosť

Bc. Judit Gyetvai

Dieťa a hudba – pohyb a hra (Veronika)

Ing. Alena Kaššáková, Ing. Eva Gabovičová

Lesná pedagogika

PaedDr. Anna Derevjaniková, PhD.

Hra v hudobno-výchovných činnostiach

Doc. RNDr. Viera Uherčíková, CSc.

Rozvíjanie matematických schopností a priestorovej predstavivosti detí v hre

Mgr. Lýdia Janáková, PhD.

Dramatická hra – efektívna metóda odovzdávania informácií a osvojovania poznatkov

PaedDr. Renata Pondelíková

Ako hovoriť s deťmi o výtvarnom umení?

Andrea Trubenová

Výtvarné kreácie v materskej škole netradične

 

SPV pozv Bytca2014-02

 

 Zdroj: http://www.spv-zv.sk/

 

Komentárov  

+7 #25 nestor obcan 2014-05-14 13:36
Som v nemom uzase ako dve -tri "perzony" dokazu znehodnotit vypovednu hodnotu clanku,predostriet v jednom momente populisticke nazory a objavit problem marginalizovanych skupin obyvatelstva(inak celoslovensky!)a riadenie mesta.. ved kto je v bytovej a socialnej komisii? Kto slubuje a prideluje byty?
Nahlásiť administrátorovi
-2 #24 85694 2014-05-08 13:04
musím reagovať na to ako tu vykreslujete mira g*** ,ako dokážete takto písať o človeku ktorý niekoľko rokov tvrdo pracoval v nemenovanom podniku ,kedže sa hromadne prepúšťalo musel opustiť pracovné miesto nikto nemôže za to že sa mu ne naskytla pracovná ponúka ,koľko ľudí je nezamestnaných a nikto ich neuráža ked prišli zdravotné problémy prácu mu nikto nedal ,
nikto nevie ako dopadne každí sme raz hore a raz dole ,čiže je úplne neprípustné aby ste písali urážky na jeho adresu jeho rodina slušne žije.nech sa každí zamyslí nad sebou .
Nahlásiť administrátorovi
-1 #23 Július Kozák 2014-05-04 20:43
Riešiť neplatičov nie je populárna vec, naviac ak sú inej farby pleti a nehovoriac o tom, že teraz je ešte pred voľbami. Bytča je malá, každý každého pozná, sme tu prepojení rodinne, priateľstvami, normálnymi a symbióznými.
Ale už je čas a čas pre mladých čo tu chcú niečo spraviť a normálne tu žiť, aby sa tu začalo naozaj upratovať a všade, nehľadiac na zaužívané spôsoby a všelijaké väzby.

Pri Mirovi G**ovi je potrebné ešte dodať, že je pri nich ešte jedno dieťa, ktoré by malom mať normálny domov. Múdre knihy a portály hovoria, že ešte stále je lepšie vychovávať dieťa v normálnej rodine, aj keď tam všetko nefunguje ako má, ako v nejakom domove. To je to smutné, že deti za nič nemôžu a vždy to všetko končí pri nich. Takže aj tak to nebude také jednoduché ako sa zdá. Kvôli tomu chlapcovi sa to bude musieť riešiť opatrnejšie ako by sa to riešilo v prípade, kde deti nie sú.
Nahlásiť administrátorovi
+3 #22 Jaroslav Justra 2014-05-03 21:46
Musim reagovat na prispevok p.Kozaka a opytat sa,ze ako je mozne aby mesto Bytca dalo byt cloveku,ktory uz v minulosti bol neplaticom a neplnil si svoje zavezky voci mestu.A ma tu odvahu este chodit po namesti a hovorit,ze on je ten dobry a vsetci ostatny su ...Treba ho vystahovat pod most a mozno az potom si uvedomi ako mu bolo dobre.
Nahlásiť administrátorovi
+3 #21 Július Kozák 2014-05-01 20:44
S Mirovým mladším bratom som hrával hokej pri bytovkách, veď som býval vo vedľajšej bytovke, sestra je rovnako stará ako ja a chodila do vedľajšej triedy. Áno, rodina Gá**vcov bola a je normálna rodina. Nemám určite nič proti nim a ani ich rodičom.
Miro robil v Kinexe a keď tam skončil, tak odvtedy je doma. Zvykol si. Deti vychoval normálne, je invalid, peniaze dostáva, len zabúda platiť za to, čo všetci ostatní platiť musia a to za bývanie. V predošlom byte neplatil, v tomto neplatí. Čo teraz? Myslíte si, že je to normálne? No mali by sme dať neplatičom, lebo Miro nie je sám, bývanie nižšej kategórie /Kontajner, latrína, sviečky, voda z kanistra/ a dať do tých bytov po neplatičov mladé rodiny, ktoré bývajú s rodičmi, lebo sú na začiatku svojho aktívneho života a nemajú na nový byt či dom.
Alebo ten byt ponúkneme lekárovi, aby sme ho motivovali prísť do BY, nakoľko je tu problém s lekármi, lebo Bytča pre nich nie je zaujímavá. Takáto požiadavka tu už bola, no nevyhovelo sa jej.
Naviac, byty v centre mesta treba zrekonštruovať, zvýšiť kapacitu a normálne prenajímať a nie na nich vytvárať stratu a nedoplatky. Možno sa po tomto príspevku dotknutí spamätajú a začnú riešiť svoje problémy ako normálni ľudia.
A pán Kozák? Choďte sa zajtra pozrieť ku čističke, koľko a ako tam pracuje našich rómskych spoluobčanov. A potom sa popýtajte, kto za to môže. Oni si tú robotu našli a aj dvesto km od domu. A tí čo nechcú robiť, tak tí sedia v tých osadách. Aby sa nakoniec nestali mestské byty osadami ako na Luníku IX.
Ak sa Miro spamätá tak nevidím problém, ale na miesto toho aby sa zamyslel nad tým o čom som písal a dohodol si splátkový kalendár, tak podal na mňa a ďalšieho oznámenie na polícii, kde sme boli obidvaja dnes vypovedať.
Takže ma pokojne zmínuskujte a podporujte tých o ktorých som písal. A tí čo chodia do práce, tak tí sú tí blbci, ktorí na to ešte neprišli, že na slovensku je výhodnejšie sa uskromniť a ostať doma na dávkach ako pracovať, hoci aj za minimum. Horšie bude ak to spraví väčšina.
Samozrejme viem, že práce je málo, ale sa snažím s tým bojovať a snažím sa aspoň do BY tú prácu priniesť možno aj pre Mira, no on je invalidný dôchodca.
Nahlásiť administrátorovi
+2 #20 citovanie 2014-04-30 08:26
musim reagovat na pana kozaka či vie otm že jeho otec bol par krat u tich ciganov ktorych tak krytizuje ked byvali ešte na sidlisku a čo viem boli kamarati z ich otcom kolo raz sa o&&&&& preto nikto nemože kritizovat bytčanskych cig. možeme byt radi že tu mame taku komunitu . ked si predstavime ako to vyzera na vychode vtich osadach je to hroza . a to že cig. nerobia ved pan kozak nech im najde robotu ale to tažko ved bieli su nezamestnany a nie to cigan su diskryminovany a to si musime uznat ,
Nahlásiť administrátorovi
-6 #19 Július Kozák 2014-04-28 21:12
Na rozdiel od iných sa snažím robiť normálne. Preto som raz s Mirom a raz proti. Je to pre to, že niekedy sa dá s ním aj súhlasiť a niekedy nie. Mám byť snáď za každú cenu proti nemu ako podaktorí. Avšak otázka znie, som tu za seba, za Mira, za mesto a jeho mestské časti? Ja som tu pre to, že chcem niečo ešte stále zmeniť a spraviť. Mám svoj názor a hlasovanie je ešte stále o demokratickej väčšine, ktorú taktiež zvolili všetci voliči a možno aj vy. Ten príspevok ku ktorému píšete som napísal na základe nerovnosti občanov na slovensku. Kampaň začnem vtedy, keď príde čas. Samozrejme, ak by som mal byť úspešný vo voľbách tak takéto neplatičské prípady budu určite vyriešené ihneď na začiatku. Je ich veľa. Výpadok daňových a nedaňových príjmov mesta za rok 2013 je cca 100000 Eur. Samozrejme, že prídu na rad aj iné veci, ktoré sa nebudú páčiť tým, čo poškodzujú toto mesto a vezú sa na dnes už zaužívanom systéme.
Na záver, počínanie p. prednostky je jej vec a moje je moja vec. Pán primátor si vyberal, ona bola vybratá a je prednostka. Ja proti nej nemám nič. To čo spravila bolo len a len jej rozhodnutie. Určitým veciam sa aj ja čudujem, ale život je taký. Možno to bude aj pre ňu nová skúsenosť a čas ukáže aká bola, čo priniesla alebo odniesla.
Ak sa Vám zdá toto ako kampaň, tak môžete kľudne spať, Vás to ako daňového poplatníka nič nestojí a ani stáť nebude. Iných kampaň bude aj z vašich daní a tá už dávno začala.
Nahlásiť administrátorovi
-5 #18 Július Kozák 2014-04-28 20:43
Aspoň vieme,že som trafil klinec po hlave.
Nahlásiť administrátorovi
-2 #17 Miroslav Gál 2014-04-28 19:47
Pán Kozák zajtra sa neuvidíme nemám dvôvod nakolko som bol na polici uvideme sa niekde inde.
Nahlásiť administrátorovi
+15 #16 obcan 2014-04-28 17:47
Pán Kozák možno by s vami ľudia aj súhlasili, len všetci dobre vieme prečo to robíte. Aby ste si urobili dobré meno do kampane na primátora. Len preto brnkáte na túto tému inak by vás to vobec nezaujmalo, ale toto je dobrá téma na to aby ste sa zviditelnili a prezentovali svoje ,,akože úžasne názory,,. Celá Bytča vie, že ste úskočný a pridávate sa raz na stranu Mira potom zase proti Mirovi a podobne. Neviem nič o tom či pán Gál nadal pani prednostke alebo nie a ani ma to nezaujma. Len na margo pani prednostky ma zaujma jedna otazka. Otazka jej svedomia a presvedčenia. Najprv bola proti kandidatka p. Minarčíka potom sa dobrovolne vzdala a zrazu je prednostka. VELMI ZAUJMAVA KONŠTALACIA. Aby to pán Kozák nebolo tak aj vo Vašom prípade!
Nahlásiť administrátorovi
+4 #15 Dávid Gál 2014-04-28 14:54
Tu je Miro Gál.Na vonku ma zdravíš a na Internete ma špiníš.Dakujem
Nahlásiť administrátorovi
+1 #14 Július Kozák 2014-04-28 12:21
Dnes ste sa boli rozčuľovať na meste ohľadne môjho príspevku. Ale pani prednostka za môj príspevok nemôže, takže sa jej pôjdete ospravedlniť. Zajtra sa chystáte na zastupiteľstvo, takže sa teším. Zverejníme aj dlh za ten byt predtým. Samozrejme s takou slušnosťou akou vystupujete vy, ako napríklad dnes na mestskom úrade.
Predtým si však všetko pre istotu preberiem s mojim právnikom, ak by vás inšpiroval niekto vopred, veď vám podobní si vymieňajú právne rady a podporujú sa navzájom. No ja sa zastrašiť nedám. Takže si po Bytči hovorte čo chcete, ďalej ma pokojne ohovárajte a poprípade sa ďalej vyhrážajte podaním trestného oznámenia za zverejnenie dlhu. No a ešte som počul, že kvôli tomuto idete kandidovať na poslanca. No dúfam, že sa už Bytča poučila.
Vidíme sa zajtra.
Nahlásiť administrátorovi
-1 #13 Dávid Gál 2014-04-28 11:15
Tu je Miro Gál .Pán Kozák trváte na tem čo ste o mne napisalí ?
Nahlásiť administrátorovi
+5 #12 cigan-dilino 2014-04-26 04:45
Ako čitam zapajate sa aj vy do pisania to je všetko v poriadku.mňe osobne to nevadi každy ma svoj nazor,ale pokial ja viem kto s toho Dvora pracuje??Pokial viem všetci z dvora beru socialne davky..nepracuje tam ani jeden od vas!!Sam osobne pracujem na ich davky tak tiež aj určita čast vašej rodiny pracuje na nich ale oni nežiju v tom dvore..a preto ich bereme ako Panov ciganov!
Nahlásiť administrátorovi
-8 #11 Július Kozák 2014-04-25 19:18
Ja som ale nič také nenapísal ako, že Miro je vajda. To si čítal príspevok iného. Ja si na svoju lenivú riť robím sám, tak to tu nepleť. Okrem iného, o inom z tej jednej rodiny okrem Mira som nepísal.
Nahlásiť administrátorovi

You have no rights to post comments

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.