Šport

Vanesa Selmekova - majsterka SR

Už ako päťročnú ju ku krasokorčuľovaniu priviedla jej mama, trénuje sedm dní v týždni a vo svojich desiatich rokoch sa stala druhýkrát majsterkou Slovenskej republiky a aj celkovou víťazkou Slovenského pohára. Vanesa Šelmeková – mladá nádej slovenského krasokorčuľovania.

Vyrastá v Bytči slovenský Jagudin?

Má iba 11 rokov, ale častejšie ako za počítačom ho nájdete na športoviskách. Nádejný krasokorčuliar Martin Lokaj dokazuje, že to s našim mládežníckym športom nie je taká tragédia. Okrem extraligových hokejistov sa na ľade pod Dubňom preháňajú aj krasokorčuliari. Tri miestne kluby zastrešujú zhruba 150 pretekárov, zväčša v kategóriách detí. Členom jedného z nich je aj Martin, z ktorého na prvý pohľad priam srší obrovský zápal pre šport.

Futbal Bytča

Futbalový klub MFK Bytča začal novú sezónu fantasticky. Prvé dva zápasy vyhral a podarilo sa mu postúpiť aj do 2. kola Slovnaft Cupu. V ňom už o týždeň, v utorok 15. augusta o 17.00 h, privítajú na vlastnom ihrisku futbalistov fortunaligového nováčika FC Nitra. V Bytči sa chystá veľký sviatok. O tom, čo všetko sa v Bytči zmenilo, sme sa zhovárali s prezidentom klubu Jozefom Mužíkom.

MFK Bytča U10 piata na kvalitnom turnaji

V sobotu sa naši chlapci zúčastnili na kvalitnom turnaji prípraviek U10. Zanechali na ňom veľmi dobrý dojem. V konkurencii tímov AS Trenčín, MŠK Žilina, VSS Košice, MFK Vítkovice, MFK Ružomberok, Brno, Pohronie, Horná Nitra, Fomat Martin, Sparta Zabrze, Dukla Banská Bystrica, obsadili chalani z MFK Bytča výborné 5. miesto.

Futbal v Bytči

Futbal v Bytči prešiel za posledné dva roky veľkými zmenami. Nie je žiadnym tajomstvom, že futbal na Slovensku už dávno nie je takým fenoménom ako býval. Tých dôvodov je viac a vedie sa polemika, čo je tým najvážnejším dôvodom. Či nezáujem verejnosti – alebo chýbajúce financie. Tento trend sa žiaľ nevyhol ani tomu bytčianskemu futbalu. Chýba divák, chýbajú finacie. Podľa skeptikov je na úplnom dne a nič ho už nezachráni. Na otázky, či je to naozaj tak, nám odpovie člen výkonného výboru fubalového klubu MFK Bytča – Michal Filek.

MLMF Bytca 2015Majstrovstvá okresu Bytča v malom futbale 2015 a penált detí. Začiatok leta v Bytči tradične patrí okrem iných zaujímavých podujatí aj malému futbalu. V sobotu 11. júla sa uskutoční 12. ročník najväčšieho turnaja v malom futbale na Bytčiansku. Opäť budú jeho súčasťou Majstrovstvá okresu Bytča v kopaní penált detí, ktoré sa minulý rok stretli s veľkým záujmom. „Minulý rok sme dokázali najmä vďaka účastníkom futbalistov a fanúšikov malého futbalu pomôcť mladým talentovaným športovcom z regiónu. To isté máme v pláne aj tento rok," povedal organizátor podujatia Michal Filek.

sep-cup-2015-01V sobotu 27.06.2015 sa na Mestskomm štadióne v Bytči konal už tretí ročník SEP CUP-u futbalových prípraviek. Tento, čím ďalej atraktívnejší turnaj pritiahol množstvo divákov, ktorí mohli vidieť zaujímavé a napínavé súboje mladých nádeji česko-slovenského futbalu. Domáce mužstvo FO Bytča sa v silnej konkurencií nestratilo a chlapci si svojimi výkonmi vybojovali celkom zaslúžene strieborné medaily. Aj každoročné medailové umiestnenia na SEP CUP-e ukazuje, že práca s futbalovou mládežou je v Bytči na tej najvyššej úrovni.

Reklama

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.