fbpx

Reklama

mz 2018 11 26

Staronový primátor Ing. Miroslav Minárčik a novozvolení poslanci v pondelok 26.11.2018 na prvom slávnostnom zasadaní Mestského zastupiteľstva v Bytči zložili svoje sľuby. Schvaľovali svojich zástupcov do poradných orgánov Mestského zastupiteľstva v Bytči, či volili zástupcov do rady škôl. Na programe však mali aj prvé pracovné body. Viac prinášame v článku.

14947878   Copy

Štatút Mesta Bytča presne určuje postavenie a pôsobnosť mestského zastupiteľstva a primátora. Je to informatívno-právny a organizačný predpis mesta, ktorý presne vymedzuje, akým spôsobom rozhodujú jednotlivé zložky o základných otázkach života v meste. Presne určuje, aké právomoci má poslanec mestského zastupiteľstva, aké má primátor mesta.

Ihrisko Thurzova Bytča

Ako sme Vás už informovali v ešte v decembri minulého roka odsúhlasili poslanci finančné prostredky na komplexnú revitalizáciu detského ihriska na Thurzovej ulici. Na našej facebookovej stránke sme spustili hlasovanie o výber varianty detského ihriska. Jednoznačne zvíťazila varianta "drevo". Po výberovom konaní a dlhšej dodacej dobe prvkov je ihrisko dokončené a môže slúžiť našim najmenším. Zostáva veriť, že odolá vandalom. Páči sa Vám?

Jesenné upratovanie

Zamestnanci TSMB opäť rozmiestnia na určených miestach veľkokapacitné kontajnery. Kontajnery budú rozmiestnené podľa harmonogramu na jednotlivé ulice a mestské časti. Obyvatelia sa tak môžu zbaviť starých, alebo nepotrebných vecí nadrozmerného objemu. Kontajnery budú pristavené v pracovnej dobe od 9.00 - 14.00 hod a následne odvezené na druhý deň ráno. Termíny pristavenia budú upresnené vždy deň pred, prostredníctvom mestkého rozhlasu.

stavba

Každá výstavba v mesta je veľmi citlivá vec a mala by sa diať uvážene. Dvojnásobne to platí, ak ide o výstavbu v samom centre mesta, alebo na sídliskách (tzv. zahusťovačky), kde je problém s parkovaním, hustotou dopravy, alebo ďalšou občianskou vybavenosťou – detské ihriská, parky, lavičky. Bohužiaľ v meste Bytča sme za posledných osem rokov boli svedkami niekoľkých veľmi necitlivých a nešťastných zásahov do organizmu mesta, z ktorých sa, bohužiaľ, nemusí nikdy spamätať. A niektoré ďalšie sú v štádiu plánovania a prípravy.

Pavel Král zomrel

V pondelok nás zasiahla smutná správa. V krátkom časovom úseku nás navždy opustil už tretí čestný občan Mesta Bytča, vzácny človek, bojovník proti fašizmu, aj komunizmu Pavel Král. Jeho srdce prestalo biť 25. júna v Prahe, vo veku nedožitých 93 rokov. Pavel Král sa narodil v Bytči 1. augusta 1925 v židovskej rodine ako Pavel Kalmár. Ako sedemnásťročný mal nastúpiť do transportu smerujúce do Osvienčimu. Podarilo sa mu ujsť. Skrývalsa v Bytči, Trenčíne, Žiline.

Gesto pre mesto

Raiffeisen bank vyhlásila projekt Gesto pre mesto, v ktorom pomáha projektom na zlepšenie života nás všetkých. So svojim projektom Relaxačná miestnosť sa prihlásila aj ZŠ na Ul. mieru. Zámerom projektu je vytvoriť pre žiakov v priestoroch školy harmonické miesto na relaxáciu, načerpanie nových síl a upokojenie mysle. Priestor by sa využíval pred vyučovaním, počas neho i po vyučovaní v rámci školského klubu. 

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.